Gerdab.IR | گرداب

رئیس ستاد بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای عنوان کرد

جمع‌آوری ۴۶هزار بازی رایانه‌ای غیرمجاز

تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۴

رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای از جمع‌آوری بیش از ۴۶هزار بازی رایانه‌ای غیرمجاز از واحدهای شهر تهران در ۶ ماهه نخست سال خبر داد.

به گزارش گرداب، خسرو کردمیهن در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: از ابتدای سال 94 طرحی را با عنوان پاکسازی بازار بازی‌های رایانه‌ای از بازی‌های غیرمجاز آغاز کردیم که تا بحال با گذشت 6 ماه از آن به موفقیت‌های خوبی دست یافته و هدف اصلی آن حمایت از بازی‌های تولید داخل است.

وی ادامه داد:‌ بر اساس آمار تا اواسط شهریورماه از سه هزار و 932 رصد و بازرسی هزار و 376 واحد توزیع در تهران که برخی از آنها در چند مورد بازرسی شده‌اند، 46 هزار و 773 بازی غیرمجاز جمع‌آوری شده که طی 125 عملیات و با همکاری پلیس انجام شده است.

رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای همچنین گفت: در حوزه گیم‌نت‌ها نیز از 199مورد 176 واحد مورد بازرسی قرار گرفته که 30 واحد متخلف برای اجرای پلمب معرفی شده‌اند. این بازرسی‌ها به صورت مرتب در تهران ادامه دارد تا به تطهیر کامل مراکز توزیع بازی‌های رایانه‌ای برسیم.

وی با اشاره به انجام این عملیات در شهرستان‌ها گفت: این امر به صورت آزمایشی در چهار شهرستان رشت، ارومیه، اهواز و یزد آغاز شده و در همین بازرسی‌ها بیش از 40 هزار بازی غیرمجاز جمع‌آوری شده که نشان‌دهنده توجه به حوزه بازی‌های رایانه‌ای در شهرستان‌هاست چراکه در بازرسی‌ها به عینه مشاهده می‌شد که بازی‌های غیرمجاز پشت ویترین مغازه‌ها به نمایش گذاشته شده بودند.