Gerdab.IR | گرداب

وزیر اختلال پورت UDP را پذیرفت

تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات گفت: دستور پیگیری سریع اختلال پورت UDP صادر شده و نتیجه آن باید در اسرع وقت گزارش شود.

به‌گزارش گرداب از تسنیم، محمود واعظی با اشاره به همایش شهر هوشمند که هفته گذشته در برج میلاد برگزار شد اما حرف و حدیث‌های بسیاری ‌پیرامون آرمانی بودن آن همایش مطرح بود، اظهار کرد: آن همایش در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز ایران 1404 و به‌منظور ارائه آخرین دستاوردهای علمی، تحقیقاتی و اجرایی در زمینه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های شهر هوشمند برگزار شد.
 
وی عنوان کرد: آن همایش به معرفی خدمات نوین هوشمند و طرح‌های موفق پیاده‌سازی شده در تحقق شهر هوشمند در دنیا پرداخت و موانع ساختاری شکل‌گیری این شهرها و راهکارهای رفع موانع آن را نیز توسط متخصصان و پژوهشگران این حوزه مورد بررسی قرار داد.
 
وزیر ارتباطات در شبکه اجتماعی خود گفت: اقتصاد هوشمند، زندگی هوشمند، محیط زیست هوشمند، حکمرانی هوشمند و شهروند هوشمند از ویژگی‌های این شهر بوده و بهبود ارائه خدمات، کاهش هزینه انرژی، ارتقای کیفیت زندگی مردم، کاهش آسیب به محیط زیست، استفاده از نوآوری‌ها و کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی رهاورد دستیابی به شهر هوشمند است.
 
او همچنین در واکنش به اینکه تا شهر هوشمند شدن فاصله بسیار بسیار زیادی داریم، اظهار کرد: این موضوع کاملا صحیح است. در سال‌های قبل عدم توجه و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ارتباطی کشور، راه‌‌اندازی و ارایه برخی خدمات را با مشکل جدی روبرو کرد. راهکار اساسی خروج از این وضعیت این است که ابتدا به متخصصان، فعالان و پژوهشگران این حوزه فرصت کافی برای مطالعه و تحقیق در اینگونه حوزه‌‌ها داده شود و سپس براساس این نتایج مطالعات و تحقیقات به تصمیم‌گیری و اجراء پرداخت.
 
وی افزود: ما نمی‌‌‌توانیم به بهانه فاصله با یک فناوری یا پدیده فناورانه، مردم را از امکانات آن محروم سازیم‌ بلکه باید با همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌های متولی اقدام به احداث و راه‌اندازی آن نماییم.
 
*چرا کامنت‌های انتقادی شبکه اجتماعی واعظی پاک می‌شود؟!*
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال یکی از کاربران شبکه‌ اجتماعی که معتقد است حذف کامنت ادعایی وی درباره پرسنل و زیردستان وزیر ارتباطات، دلیلی بر حقانیت اوست و دلیل حذف کامنتش را جویا شد، گفت: بنده بارها گفته‌ام که هیچ کامنت انتقادی در این صفحه پاک نمی‌شود. تنها کامنت‌هایی که الفاظ غیرمجاز و به دور از شئونات اسلامی را به دیگران نسبت می‌دهد حذف می‌شود.
 
واعظی اضافه کرد: انتقاد حق هر ایرانی و به عنوان بخشی از حقوق شهروندی اوست ولی کسی حق ندارد به دیگران توهین نماید و القاب و الفاظی ناروا را به آنها نسبت دهد. بنده نمی‌دانم کامنت شما چه محتوایی داشت ولی مطمئن باشید انتقاد یا شکایت یا هرگونه درخواست و حق‌خواهی مردم و کاربران عزیز پاک نمی‌شود.
 
*اختلال پورت UDP حل می‌شود؟*

 
وزیر ارتباطات بعد از ماه‌ها گلایه کاربران در ارتباط با اختلال پورت UDP که مشکلات بسیاری برای گیمرهای آنلاین ایجاد کرده، این بار پا در گود گذاشت و گفت: دستور پیگیری سریع اختلال این پورت صادر شده و نتیجه آن باید در اسرع وقت گزارش شود. بنده حتما شما را در جریان آن قرار خواهم داد.