Gerdab.IR | گرداب

ارتباط اینترنتی هر فرد با ۷ شیء

تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۴

استادیار دانشگاه امیرکبیر با اشاره به گسترش مقوله اینترنت اشیاء در جهان، گفت: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ ، هر شخص حداقل ۷ ارتباط همزمان با اشیاء پیرامون خود داشته باشد.

به گزارش گرداب از مهر، سعید شریفیان استادیار دانشکده برق دانشگاه امیرکبیر در همایش علمی آموزشی فناوریهای نوین در شبکه های کامپیوتری اظهار داشت: در سال های اخیر شبکه های کامپیوتری، خود را به داخل زندگی انسان و حتی به داخل بدن وی رسانده است و پدیده اینترنت اشیاء به دلیل برقراری ارتباطات اشیاء پیرامون زندگی انسان شکل گرفته است.
 
وی گفت: پیش بینی می شود تا ۵ سال آینده هر شخص حداقل ۷ ارتباط همزمان با اشیاء پیرامون خود داشته باشد؛ همچنین اینترنت اشیاء تا ۱۰ سال آینده همچنان موضوعی داغ و مورد پژوهش باقی خواهد ماند.
 
این استاد دانشگاه، ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۰ تعداد ماشین های دارای سیستم تعاملی با محیط اطراف از ۸.۷ میلیون به ۲۳ میلیون خواهد رسید و در صنعت نیز اتوماسیون صنعتی ظرف ۵ سال آینده ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
 
احسان عماد دبیر اجرایی این همایش نیز با اشاره به الزامات توجه به موضوع امنیت در شبکه های کامپیوتری با توجه به روند رو به رشد فناوری اطلاعات اظهار داشت: در حال حاضر ۹۵ درصد از تمام حملاتی که به شبکه های کامپیوتری در دنیا انجام می شود از طریق بدافزارها - malware - اتفاق می افتد.
 
وی خاطرنشان کرد: از زمانی که شبکه های کامپیوتری به وجود آمد، هکرها نیز وجود داشته اند و امروزه شرکت های بزرگ دنیا برای تمرکز بر روی هکرها، سرمایه گذاری بسیاری انجام داده اند.