Gerdab.IR | گرداب

اندروید دست به جیب شد

تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۴

اگر چه زمان زیادی است که از پروژه Android Pay صحبت شده است اما هفته گذشته بالاخره شرکت گوگل به طور رسمی از این پروژه در آمریکا رونمایی کرد.

به گزارش گرداب از روزنامه خراسان Android Pay اولویت گوگل در سیستم‌های پرداخت مبتنی بر NFC خواهد بود. شرکت گوگل گفته است که Android Pay با شرکت‌هایی مانند مستـرکـارت، ویـزا، Discover و American Express از بانک‌های بزرگ آمریکا قرار همکاری گذاشته با فناوری‌های آن‌ها کار خواهد کرد.
 
البته در فهرست نام‌های بانک‌های طرف قرارداد آمریکایی با گوگل، نام برخی از بانک‌های معروف از قلم افتاده که گوگل در رابطه با آن‌ها اعلام کرده که به زودی به فهرست افزوده خواهند شد. گوگل در رابطه با گستردگی خدمات Android Pay افزود که این سرویس با بسیاری از مشاغل بزرگ آمریکا مانند کوکاکولا، مکدونالد، Best Buy، Walgreens و یا Whole Foods آماده به کار است.
 
پروژه Android Pay در مقایسه با نمونه پیشین خود که همان کیف پول گوگل باشد، از امکانات و ضریب اطمینان بیشتری برخوردار است. کاربر برای استفاده از آن باید ابتدا یک نرم‌افزار را در دستگاه اندرویدی خود باز کند. سپس به منظور تایید هویت باید پین امنیت ورود به نرم‌افزار را در آن وارد کند.  
پس از ورود به محیط نرم‌افزار کافی است کارت خود را انتخاب کند تا بتواند عملیات پرداخت را آغاز کند. در معرض قرار دادن دستگاه اندرویدی در مقابل یک ترمینال NFC باعث می‌شود تا به طور خودکار گوشی از حالت قفل درآمده و آماده استفاده گردد.
 
علاوه بر این امکان استفاده از اثر انگشت نیز وجود دارد که توسط دستگاه‌های دیگر قابل انجام است که سرعت عمل بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. گفتنی است که کیف پول گوگل از عدم پشتیبانی توسط اپراتورهای ارتباطی بزرگ رنج می‌برد. این بار گوگل اطمینان داده است که سرویس Android Pay به صورت پیش‌فرض روی گوشی‌های ارائه شده از طرف شرکت‌های ارتباطی بزرگ مانند وریزان، At&T و T-Mobile نصب می‌باشد. روی آن دسته از گوشی‌ها نیز که نصب نیست، به راحتی از فروشگاه اینترنتی Google Play قابل دریافت است.
 
گوگل طرح کیف پول خود را به کلی از صحنه حذف نخواهد کرد و قرار شده تا تمرکز این طرح روی حساب‌های PayPal قرار گیرد.
 
کاربرانی که از کیف پول گوگل استفاده می‌کردند، در روزهای آینده یک به‌روزرسانی را برای این نرم‌افزار دریافت خواهند کرد که باعث راه-اندازی سرویس Android Pay روی دستگاه آن‌ها خواهد شد بقیه کاربران نیز می‌توانند این سرویس را از Google Play دریافت کنند.