اینستاگرام معاون اول رئیس جمهور
صفحه منتسب به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پستی مسئولیت حادثه منا را ناشی از بی کفایتی مسئولین عربستانی دانسته است.
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸
کد خبر: ۱۵۹۷۵

گروه شبکه های اجتماعی گرداب: صفحه منتسب به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در اینستاگرام واکنش و بخشی از صحبت های وی را درمورد حادثه منا منتشر کرد. جهانگیری حفظ امنیت مردم در مراسم حج را وظیفه دولت عربستان دانسته و معتقد است مسئولیت اتفاقات پیش آمده مستقیم بر گردن مسئولین عربستانی است. در این پست همچنین از تشکیل کارگروهی ویژه در وزارت خارجه در جهت پیگیری اقدامات صورت گرفته برای رفع نگرانی خانواده های زائران خبر داده شده است.


در صفحه جهانگیری نوشته آمده است:

«مسئولیت امنیت و حفاظت از جان حجاج بیت الله الحرام بر عهده دولت عربستان سعودی است که باید به وظایف خود عمل کند و عواقب هر گونه اهمال و بی توجهی دراین خصوص متوجه دولت عربستان خواهد بود. دستور تشکیل فوری ستادی ویژه در وزارت امور خارجه برای تسریع در انجام هماهنگی های لازم و امدادرسانی موثرتر از مسوولان ذیربط خواست در اسرع وقت نتیجه اقدامات صورت گرفته در این خصوص را برای رفع نگرانی خانواده های زائران ایرانی و ملت شریف و صبور ایران اعلام نمایند»

جهانگیری: حفاظت از جان حجاج بیت الله الحرام بر عهده دولت عربستان سعودی است
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد