Gerdab.IR | گرداب

۹ برنامه مهم رئیس‌جمهور در آمریکا لغو شد؛ چالشی با مخابرات نداریم

وزیر ارتباطات در دقیقه نود به تلکام رسید

تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات در دقیقه نود به نمایشگاه تلکام رسید و مستقیماً از فرودگاه مهرآباد به محل دائمی نمایشگاه‌های تهران آمد.

به گزارش گرداب از تسنیم، محمود واعظی در آخرین روز برگزاری رویداد ایران تلکام 2015 و در دقیقه نود یک‌راست از فرودگاه مهرآباد تهران به محل برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی تهران آمد تا برداشت‌های تحریمی نسبت به غیبت او برداشته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌دلیل برگزاری هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل به‌همراه رئیس جمهور به آمریکا سفر کرده بود که امروز ظهر وارد تهران شد.

در استقبال از واعظی تمامی معاونان وزارت ارتباطات به‌استثنای محمود خسروی ــ مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت ــ که به‌دلیل برگزاری کنفرانس ظرفیت اوراسیا در ترکیه به سر می‌برد، به‌علاوه تمامی مدیران کل این وزارتخانه حضور داشتند.

نکته جالب در این بود که کاظم ابراهیمی صدرآبادی مدیر عامل سابق شرکت مخابرات ایران نیز در تیم بازدیدکننده حضور داشت و پابه‌پای وزیر ارتباطات به بازدید از غرفه‌های حاضر در سالن 9ــ8 که مختص دولتی‌ها بود، پرداخت.

محمود واعظی بعد از بازدید از چندین غرفه حاضر در سالن دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سؤال آنان پاسخ گفت.

وی با ابراز خرسندی از سفر به آمریکا گفت: نشست سازمان ملل متحد فرصتی است تا تمامی کشورهای دنیا گرد هم جمع شوند و لذا ایرانی‌های موفق مقیم خارج از کشور را که شرکت‌های موفقی در این صنعت دارند ملاقات کردم و فرصت شد با آنها رایزنی کنم.

او افزود: تعداد زیادی از آنها علاقه‌مند به حضور در ایران هستند و درخواست‌های خود را ارائه دادند و ترجیح دادم آنها را در ایران بررسی کنم و بعداً پاسخ آنها را بدهم.

وزیر ارتباطات گفت: قرار بود امروز عصر آمریکا را ترک کنیم و چهارشنبه وارد ایران شویم اما نهایتاً حدود 9ــ8 برنامه مهم آقای رئیس جمهور لغو شد و زودتر برگشتیم.

واعظی تلکام را یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کشور دانست که باید با کمک بخش خصوصی و دولتی فضای آن گسترش یابد.

او ابراز کرد: حضور 80 شرکت از 18 کشور دنیا گویای جایگاه تلکام است و امیدواریم این فضا برای تعاملات آینده بازتر شود.

وزیر ارتباطات با بیان "در آمریکا هم اطلاعات تلکام را می‌گرفتم" ابراز کرد: معاون فناوری وزارت ارتباطات روی فعالیت‌های بخش خصوصی متمرکز است و از فعالان این بخش حمایت می‌کند و تقریباً این کار را روزانه انجام می‌دهد.

وی در ارتباط با تعرفه‌های مخابراتی و بنای وزارت ارتباطات برای برخورد با این موضوع گفت: هیچ چالشی با هیچ‌کس نداریم و وظیفه وزارت ارتباطات نظارت بر تعرفه‌هاست.

او افزود: ما پلی بین مردم و شرکت‌های خصوصی هستیم و نمی‌توانیم حقوق 80 میلیون ایرانی را به‌خاطر یک سؤال که به شمای خبرنگار داده‌اند نادیده بگیریم.