Gerdab.IR | گرداب

ایرانسل تلویزیون اینترنتی می‌زند

تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۴

معاون فنی ایرانسل گفت: ایرانسل با ورود به نسل‌های جدید ارتباطی و طرف قرارداد بودن با 40 شرکت تأمین کننده محتوا در نظر دارد تلویزون اینترنتی و کیف پول همراه را هم راه‌اندازی کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، علی اصغر عینی پور در دومین نشست فعالان بخش فاوای کشور با بیان اینکه ایرانسل 45 میلیون مترک فعال و 86 درصد پوشش جمعیتی دارد، اظهار کرد: بالغ بر 19 هزار سایت BTS در ارتباط با نسل دوم و از شهریور ماه سال گذشته که پروانه ارتقا به نسل‌های بالاتر ارتباطی را دریافت کردیم، 4500 سایت 3G داریم.
 
وی در ارتباط با رومینگ اپراتور دوم موبایل گفت: برای مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی با 421 اپراتور بین‌المللی قرارداد رومینگ داریم و در زمینه رومینگ دیتا نیز با 215 اپراتور خارجی قرارداد منعقد کرده‌ایم.
 
معاون فنی ایرانسل با بیان اینکه بزرگترین اپراتور دیتای کشور هستیم گفت: در حوزه‌های 2G، 3G و LTE مجموعا 23 میلیون مشترک دیتا داریم و از کل مشترکان فعال، 13 میلیون از خدمات 3G استفاده می‌کنند.
 
او افزود: استفاده دیتای روزانه در این اپراتور به 330 ترابایت رسیده و استفاده از اینترنت موبایل نسل سوم رشدی بالغ بر 11 برابر 2G داشته است.
 
وی با بیان اینکه متوسط مصرف دیتا در 3G و LTE به نسبت قبل از راه‌اندازی این نسل‌ها 6 برابر رشد داشته است، در کلام پایانی گفت: اکنون با 40 شرکت تأمین کننده محتوا طرف قرارداد هستیم و در نظر داریم کیف پول همراه و تلویزیون اینترنتی را نیز راه‌اندازی کنیم.