Gerdab.IR | گرداب

ماهواره استرالیا برای اینترنت پرسرعت

تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۴

استرالیا ماهواره‌ای را برای ارائه‌ی اینترنت پرسرعت از فرانسه به فضا پرتاب کرد. هدف از این ماهواره ارائه‌ی اینترنت به مردم مناطق شمالی استرالیا است.

به گزارش گرداب از سایبربان؛ استرالیا پس از پرتاب موفقیت‌آمیز یکی از دو ماهواره جدید که به‌طور خاص برای شبکه ملی باند پهن این کشور طراحی شده، یک گام به اینترنت پرسرعت نزدیک‌تر شد. این ماهواره نیم میلیارد دلاری که به نام «Sky Muster» توسط بیلی بروکس، دانش‌آموز شش‌ساله قلمرو شمالی استرالیا نام‌گذاری شد، چند روز گذشته از گویان فرانسه به فضا پرتاب شد.

فرانسیس کری، سخنگوی شبکه ملی پهنای باند (NBN)، اظهار کرد: «این یکی از بزرگ‌ترین ماهواره‌های ارتباطی در جهان است و هدف از ساخت آن، ارائه پهنای باند به استرالیا است که کشور فوق‌العاده گسترده‌ای است.»

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که خدمات ماهواره‌ای NBN، سرعتی را که مردم استرالیا خواستار آن هستند، به آن‌ها اعطا خواهد کرد و فرصت‌های جدیدی را در آموزش‌وپرورش، بهداشت، ارتباطات اجتماعی و کسب‌وکار فراهم می‌کند.

حداقل 200 هزار نفر از ساکنان شهرهای دورافتاده در سراسر مناطق شمالی استرالیا از جمله کوکوس، کریسمس و جزایر نورفولک در سال 2016 پس از انجام آزمایش‌ها به اینترنت متصل خواهند شد.

با وجود وعده‌های داده شده مبنی بر سرعت اینترنت 25 مگابیت در ثانیه کارشناسان خوش‌بین نیستند که این سرعت بتواند به علت تراکم بالا پاسخگوی همه این 200 هزار شهروند باشد.