Gerdab.IR | گرداب

بخش اول

راه‌اندازی فروشگاه اینترنت اشیا در دبی

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۴

آمریکا به‌منظور جلب‌توجه کشورهای عرب منطقه‌ی خلیج‌فارس، فروشگاه اینترنت اشیا در امارات افتتاح کرد.

به گزارش گرداب از سایبربان؛ شرکت سایبر گیر (Cyber Gear) که یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی است، اولین فروشگاه محصولات هوشمند اینترنت اشیا را در غرب آسیا، به‌عنوان اولین نوع این فروشگاه در دبی ایجاد کرد.

این فروشگاه محصولاتی در قلمروهای اتوماسیون خانگی، پوشیدنی‌های هوشمند، گجت‌های هوشمند، ابزار بهداشت و درمان و اسباب‌بازی‌های هوشمند و حتی حیوانات خانگی که می‌توان بر روی آن‌ها اینترنت را تجهیز کرد، ارائه می‌دهد.

بنا بر برخی از گزارش‌ها تا سال 2020، پنجاه میلیون دستگاه در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد. از این میان تخمین زده شده است، یک‌سوم از این تعداد، رایانه‌ها، تلفن‌های هوشمند، ابزارهای قبل حمل و تلویزیون‌ها هستند.

 دوسوم باقیمانده نیز شامل حس‌گرها، عملگرهای مکانیکی (شیر برقی) و سایر ابزارهایی می‌شوند که دنیای ما را کنترل و نظارت می‌کنند. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که بازار جهانی اینترنت اشیا تا سال 2020 از 655.8 میلیارد دلار به 1.7 تریلیون دلار رشد کند.

شراد اگاروال (Sharad Agarwal)، مدیر ارشد اجرائی سایبرگیر، گفت: «در حال حاضر ما در حال انعقاد قراردادهایی با فروشندگان منطقه‌ی خلیج هستیم تا ابزارهای هوشمند را به فروشگاه‌های خود وارد کنند.» لازم به ذکر است شرکت‌هایی همچون سیسکو، آی‌بی‌ام، گوگل، اینتل و اچ پی در زمینه‌ی ارائه‌ی اینترنت اشیا فعال هستند و تخصص تولید این فناوری را دارند.