Gerdab.IR | گرداب

سیری و کورتانا هم هک شدند

تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۴

بر اساس بررسی های محققان فرانسوی، دستیاران صوتی گوشی های آندرویدی و آیفون از راه دور قابل هک شدن هستند و می توانند بر علیه مالک خود به کار گرفته شوند.

به گزارش گرداب فارس به نقل از پی سی مگ نوشت، این محققان می گویند می‌توان دو برنامه یاد شده را که دریافت فرامین صوتی مالک گوشی را ممکن می کنند از راه دور فعال و از آنها برای خرابکاری استفاده کرد.
 
البته برای اینکه هک کردن سیری و کورتانا ممکن شود باید کاربر هدفون خود را به جک میکروفون گوشی متصل کرده باشد. محققان آژانس دولتی فرانسوی ANSSI می گویند می توان از سیم هدفون به عنوان آنتن استفاده کرد و گوشی موبایل را فریب داد تا دستگاه تصور کند در حال دریافت فرامین صوتی مالک تلفن همراه است.
 
هکر در ادامه می تواند از این روش برای برقراری تماس، ارسال پیامک، استراق سمع، گشت و گذار در اینترنت و باز کردن سایت های آلوده به ویروس، ارسال هرزنامه و پیام های پیشینگ و ... استفاده کند. این روش هکری بسته به گوشی و هدفون مورد استفاده افراد توسط فرد هکر از فاصله 2 تا 5 متری هر گوشی قابل اجرا بوده است.
 
کارشناسان این مساله را یک مشکل جدی امنیتی توصیف کرده اند که باید توسط گوگل و اپل برطرف شودT اما این شرکت ها هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده اند.