Gerdab.IR | گرداب

اذعان گوگل به جمع‌آوری اطلاعات دانش‌آموزان

تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

گوگل به جمع آوری اطلاعات از دانش آموزان در زمان بازدید آنها از سایت های متعلق به گوگل مانند یوتیوب یا سرویس هایی مانند نقشه گوگل اذعان کرده، اما افزوده که از این اطلاعات شخصی برای نمایش تبلیغات هدفمند استفاده نمی کند.

به گزارش گرداب به نقل از ریکد، این اطلاعات در واکنش به درخواست رسمی ال فرانکن سناتور ایالت مینوسوتا توسط گوگل ارائه شد. سناتور مذکور نگران بود که گوگل با جمع اوری اطلاعات شخصی دانش آموزان برای مقاصد غیرآموزشی و بدون رضایت یا اطلاع والدین آنها دچار تخلف شده باشد.

گوگل می گوید اطلاعات دانش اموزان را در زمان استفاده از نرم افزارهایش نگهداری می کند. با توجه به استفاده گسترده دانش آموزان از رایانه های کروم بوک در ایالات متحده و برخی نرم افزارهای آموزشی خاص این شرکت عملکرد این شرکت زیر ذره بین بوده است.

چندی قبل بنیاد Electronic Frontier با طرح شکایت از گوگل در کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این شرکت را به جمع آوری اطلاعات شخصی دانش اموزان برای مقاصد غیرآموزشی متهم کرده بود. سوزان مولیناری معاون سیاست گذاری و روابط دولتی گوگل در واکنش به این شکایت اظهار داشت که گوگل اسامی و آدرس ایمیل دانش آموزان را در زمان استفاده از برنامه هایی مانند جیمیل، سرویس اسناد و تقویم گوگل جمع آوری می کند. اما از این اطلاعات برای نمایش تبلیغات تجاری برای کاربران استفاده نمی شود. با این حال مخالفان گوگل می گویند موضوع را کماکان از نزدیک مورد بررسی قرار خواهند داد.