Gerdab.IR | گرداب

رونمایی از خودروهای نسل پنجمی

تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۴

شرکت‌های اینتل و ال‌‌جی الکترونیکس همکاری خود را برای اشاعه فناوری تل ماتیک بر پایه نسل پنجم موبایل «۵G نسل بعدی فناوری بی‌سیم برای ماشین‌ها» آغاز کردند.به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در کنگره جهانی موبایل بارسلونا، همکاری ال‌‌جی و اینتل برای تجهیز خودروهای نسل جدید به فناوری تل ماتیک «۵G» کلید خورد.

به گزارش گرداب، تحقیقات، تجربیات و پیشگامی دو شرکت ال‌‌جی و اینتل برای اولین بار منجر به ایجاد بازاری با دستگاه‌های آماده‌به‌کار «۵G» خواهد شد. ال­‌جی اولین شرکتی است که در محصولات تل ماتیک از فناوری بر پایه ارتباط «LTE» به‌جای شبکه‌های «2G» و «3G» استفاده می‌کند.

تل ماتیک«۵G» داده‌ها را ۳۳ برابر سریع‌تر از «۴G LTE» ردوبدل می‌کند و همچنین تأخیر آن‌یک دهم سرعت‌های کنونی است. همچنین، نرم‌‌افزار می‌تواند با سرعت‌بالا از طریق شبکه [«OTA«Over The Air] به‌روزرسانی شود. با این روش ویدئوها و سایر محتواهای چندرسانه‌ای از طریق دستگاه‌های اینفوتینمنت ماشین سریع‌تر به‌روزرسانی می‌شوند.

با تجهیز به فناوری «V۲V» (اتصال ماشین به همه‌چیز)، سیستم «۵G» به طرز قابل‌توجهی، حتی زمانی که ماشین با سرعت‌بالا در حال حرکت است، تأخیر زمانی را کاهش می‌دهد. ارتباط ماشین به ماشین، ماشین به سازمان و یا ماشین به عابر پیاده با استفاده از «۵G» می‌تواند از خطر سوانح رانندگی بکاهد و تجربه رانندگی ایمن‌تری را رقم بزند.

با در کنار هم قرار دادن توانایی‌های بخش فناوری ارتباطات موبایل و بینش بخش قطعات خودرو، شرکت ال­‌جی گام مهمی در پیشگامی عرصه تل ماتیک در صنعت خودروهای هوشمند برداشته است. شرکت ال‌جی تأمین‌کننده تخصصی ماشین‌های تل ماتیک برای «GM» سیستم تل ماتیک « ۴G LTE OnStar» است که بر طبق گزارش «Strategy Analytics» توانست با سهم بازار ۳۰.۱ درصد در سال ۲۰۱۳، ۳۰.۳ درصد در سال  ۲۰۱۴  و ۲۹.۹ درصد در سال ۲۰۱۵ در بالاترین موقعیت تل ماتیک خودرو قرار بگیرد.

کیم جین یانگ، رئیس بخش تجارت قطعات خودرو در اینفوتینمنت اتومبیل ال‌جی الکترونیکس می‌‌گوید: امیدواریم با همکاری نزدیک با اینتل رهبری خود را در بازار محصولات ارتباطی تل ماتیک«۵G» تثبیت کنیم.

آیچا ایوانز، نائب رئیس و مدیر گروه تجهیزات و ارتباطات اینتل نیز دراین‌باره گفت: ال‌‌جی شرکت مهمی درزمینه تأمین قطعات خودرو برای پیوستن به توسعه تحقیقات تل ماتیک «۵G» به شمار می‌رود. ما باور داریم ترکیب پیشگامی ارتباطات ال‌‌جی و تجربیات اینتل در شبکه خودروها، حس‌گر فیوژن و الگوریتم‌های یادگیری فناوری نوآورانه «۵G» را برای خودروها به ارمغان خواهد آورد.