Gerdab.IR | گرداب

رشد چشمگیر بودجه دانش بنیانها

تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی در سال آینده برای حمایت از شرکت های دانش بنیان رشد چشمگیری خواهد داشت و به رقمی در حدود ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می رسد.

به گزارش گرداب، علیرضا دلیری درباره این افزایش بودجه اظهار کرد: در سال ۹۵ موجودی منابع صندوق نوآوری و شکوفایی به مبلغی در حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید که رقم قابل توجهی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

وی افزود: با توجه به این که ما از چندین کانال ورود منابع تسهیلاتی به این حوزه را داشته ایم موضوع حمایت از شرکت های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت بوده و با توجه به پیگیری های انجام شده دردو سال اخیر بودجه ای در حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این صندوق تزریق شده است.

دلیری خاطر نشان کرد: قبل از دولت یازدهم و در گذشته هیچ منابع مالی برای صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفته نشده بود ولی معاونت علمی پیشنهادی را در دولت مطرح کرد و پس از تصویب در مجلس و بر اساس قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و اساسنامه شرکت توانستیم از محل کمک صندوق توسعه ملی در این دوسال منابع خوبی به این صندوق تزریق شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی یادآور شد: بودجه اختصاص داده شده و منابع مالی برای صندوق نوآوری و شکوفایی به جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان برای تولید محصول و تجاری سازی محصولات آن ها تامین شده که در قالب تسهیلات و غیره به آن ها ارائه می شود.