Gerdab.IR | گرداب

آفیس و برنامه‌های همراه سازگار می‌شوند

تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۵

مایکروسافت در اقدامی جالب اعلام کرده طراحی appها و برنامه‌های همراهی را ممکن کرده که بتوانند از داده‌های برنامه آفیس این شرکت استفاده کنند.

به گزارش گرداب به نقل از پی سی ورلد، این شرکت به همین منظور شش رابط کاربری برنامه نویسی یا API طراحی کرده تا به ارتقای Microsoft Graph کمک کند. از جمله این رابط ها می توان به موردی اشاره کرد که به توسعه دهندگان و برنامه نویسان امکان می دهد از حضور گروهی از کاربران مطلع شده و ملاقات آنها را ممکن کند.

امکانات جدید ارائه شده توسط مایکروسافت طراحی برنامه های هوشمند سازگار با آفیس را ممکن می کند تا کاربران بتوانند فعالیت های جمعی و مشترک انجام دهند و بهره وری خود را از این طریق افزایش دهند.

مایکروسافت همچنین به دنبال طراحی افزونه هایی برای استفاده در آفیس است. از جمله این افزونه ها می توان به افزونه اوت لوک استارباکس اشاره کرد که برنامه ریزی برای ملاقات در کافه های استارباکس و ارسال کارت های هدیه آن را تسهیل می کند.

یکی دیگر از این افزونه ها گنجاندن برنامه تلفن اینترنتی اسکایپ در برنامه های مختلف تحت وب را تسهیل می کند تا افراد به راحتی به طور ویدئویی چت کنند.