Gerdab.IR | گرداب

با هدف آموزش زبان فارسی؛

مسابقه طراحی بازی تلفن همراه

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۵

بنیاد سعدی با هدف گسترش هر چه بیشتر زبان فارسی در جهان، مسابقه «بازی‌نامه نویسی» و «طراحی بازی تلفن همراه» ویژه غیرفارسی زبانان را برگزار می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، این بنیاد به عنوان متولی آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان، در نظر دارد بازی‌هایی قابل اجرا در سیستم‌عامل‌های تلفن همراه را به منظور یادگیری هرچه بهتر زبان فارسی برای فارسی آموزان خارجی تولید کند.

بر این اساس، این مسابقه در دو بخش «بازینامه نویسی» و «طراحی بازی تلفن همراه» و با هدف «استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های نوین آموزشی»، «ترغیب هرچه بیشتر زبان آموزان به فراگیری زبان فارسی» و نیز «شناسایی افراد خلاق و متخصص در عرصه بازینامه نویسی و طراحی بازی تلفن همراه»، برگزار می‌شود.

این بازی‌ها باید بتوانند با در نظر گرفتن اصول آموزشی، خلاقیت، گستره کاربرد، زیبایی و...، مهارت‌های «گفتاری، شنیداری، نگارش و خواندن در زبان فارسی» را تقویت کرده و آموزش دهند.

چنانچه بازی طراحی شده از ایده‌ای نو برخوردار بوده و توانایی عملیاتی شدن را داشته باشد، بنیاد سعدی با رعایت تمامی اصول استاندارد، حق مؤلف و مالکیت معنوی، از آن در سطح کلان بهره‌برداری می‌کند.

بنابراین بنیاد سعدی در مرحله اول، افراد توانمند و خلاق در تولید بازی­های تلفن همراه را شناسایی کرده و بنا بر تشخیص خود، از آنها مصاحبه و برای تولید بازی با آنها قرارداد منعقد می‌کند.

قوانین شرکت در مسابقه:

تمامی شرکت‌ها، طراحان، دانشجویان و توسعه دهندگان می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

بازی‌هایی که شامل محتوای مخالف با شرایط و قوانین کشور هستند، پذیرفته نمی‌شوند.

بازی‌هایی که ناقض قانون حق تکثیر (کپی رایت) باشند، پذیرفته نمی‌شوند.

هر شرکت‌کننده تنها می‌تواند، یک اثر ارسالی داشته باشد.

بازی‌های ارسالی باید تحت سیستم عامل اندورید یا IOS  طراحی شوند.

بازینامه‌های ارسالی باید با فونت B Nazanin ۱۲ در فرمت PDF ارسال شوند.

لوح (DVD) حاوی بازی‌های اندروید باید همراه با خلاصه‌ای از بازی‌نامه در قالب یک صفحه A۴ با فونت B Nazanin ۱۲ ارسال شود.   

قالب‌های مسابقه:

بازی‌نامه نویسی

طراحی بازی تلفن همراه

موضوعات:

آموزش واژگان زبان فارسی

آموزش مهارت سخن گفتن به زبان فارسی

آموزش مهارت نوشتن به زبان فارسی

آموزش مهارت خواندن به زبان فارسی

آموزش مهارت شنیدن در زبان فارسی

مهلت ارسال بازینامه  ۱۵/ ۰۲/ ۱۳۹۵، مهلت ارسال طراحی بازی تلفن همراه  ۱۵/ ۰۳/ ۱۳۹۵ و زمان اعلام برندگان هم ۳۱/ ۰۳/ ۱۳۹۵ اعلام شده است.

فرآیند داوری:

پس از پایان مهلت تعیین شده، آثار ارسالی توسط داوران مجرب بنیاد سعدی از نظر برنامه‌نویسی، اصول آموزشی، خلاقیت، گستره کاربرد، زیبایی و...، بررسی شده و آثار برگزیده انتخاب خواهند شد.

جوایز بازینامه نویسی:

جایزه نفر اول: سی میلیون ریال

جایزه نفر دوم: پانزده میلیون ریال

جایزه نفر سوم: هفت میلیون و پانصد هزار ریال

جوایز طراحی بازی:

جایزه نفر اول: هفتاد میلیون ریال

جایزه نفر دوم: سی میلیون ریال

جایزه نفر سوم: ده میلیون ریال

در نحوه ارسال مدارک این فراخوان هم آمده است: از پیشنهاد دهندگان تقاضا می‌شود کلیه مدارک مرتبط با این مسابقه را به آدرس رایانامه زیر ارسال کنند: it@saadifoundation.ir. نشانی: تهران، ولنجک، خیابان پانزدهم شرقی، بعد از خیابان ساسان، پلاک ۱۷، بنیاد سعدی، اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات.