Gerdab.IR | گرداب

افزایش ظرفیت دیتا تا 10 برابر

تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

معاون نگهداری و پشتیبانی شرکت مخابرات استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این است تا ظرفیت دیتا را طی دو سه سال آینده تا 10 برابر افزایش دهیم.

به گزارش گرداب، علی اعترافی صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز ارتباطات در مخابرات اردبیل اظهار کرد: ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا با نسب سیستم‌های جدید مشتریان خودمان را از امکانات نسل جدید تلفن همراه با پهنای باند مناسب و سرویس‌دهی سریع و مناسب در حوزه تلفن ثابت، همراه و توسعه زیرساخت‌ها در حوزه دیتا و فیبر نوری فراهم آوریم.

وی گفت: باید ساختار انتقال شبکه که همان دیتا محسوب می‌شود به خوبی فراهم آید تا یک حرکت سازماندهی شده و مناسبی را بین شهرها و کانال‌های ارتباطی با ظرفیت بالای توانمندی ارتباطات و تعاملات بیشتر فراهم آید که به نظر می‌رسد با افزایش پهنای باند ما در سال‌های اخیر توانسته‌ایم تا 25 برابر ظرفیت بهره‌برداری از اینترنت را افزایش دهیم.

معاون نگهداری و پشتیبانی شرکت مخابرات استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این است تا ظرفیت دیتا را طی دو سه سال آینده تا 10 برابر افزایش دهیم تا زمینه برای بهره‌مندی راحت هموطنانمان از زیرساخت‌های توسعه ارتباطات بیشتر و بهتر فراهم آید.

اعترافی بیان کرد: در حال حاضر تمام شهرهای استان اردبیل و بیش از 99 درصد روستاها از ظرفیت فیبر نوری به عنوان سریع‌ترین زیرساخت ارتباطی بهره‌مند شوند به طوری که با پهنای باند مناسب و ظرفیت بالا و خرید تجهیزاتی که انجام دادیم تلاشمان بر این است تا در این حوزه بتوانیم فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را درست و مناسب انجام دهیم.

وی تصریح کرد: این طرح‌ها مربوط به توسعه زیرساخت‌های شرکت مخابرات در برنامه پنج ساله است که قطعا با یک توان‌افزایی مناسب‌تر و مطلوب‌تر می‌توانیم در این زمینه گام‌های اساسی و جدی‌تری را برداریم.

معاون نگهداری و پشتیبانی شرکت مخابرات استان اردبیل عنوان کرد: دولت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین پیاده کردن دولت الکترونیک و برقرای اینترنت‌های پرسرعت سعی می‌کند  در یک هدف‌گذاری مشخص به ازای هر خانواده با پهنای 10 گیگ اینترنت پرسرعت با تامین امنیت ارتباط بیشتر از طریق فیبر نوری و لینکی که در این زمینه انجام شده است در کنار برقراری سیستم رادیویی و فیبر نوری به صورت همزمان فراهم آورد.

اعترافی افزود: در مورد برخورداری هموطنانمان از اینترنت پرسرعت نیز اقدامات خوبی در چهار سال  اخیر انجام شده به طوری که تا 25 برابر ظرفیت اینترنت افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 70 هزار نفر از ساکنان استان اردبیل در مناطق شهری و روستایی که شامل 170 روستاست از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند.

وی اظهار کرد: در گرامیداشت هفته ارتباطات در کنار واگذاری اینترنت با شرایط مناسب مودم رایگان بی‌سیم در اختیار هموطنانمان قرار می‌گیرد تا به صورت نامحدود از اینترنت استفاده کنند.

معاون نگهداری و پشتیبانی شرکت مخابرات استان اردبیل افزود: شرکت مخابرات امسال در بحث توانمندسازی و توسعه تلفن ثابت و سیار با داشتن بیش از یک میلیون و 70 هزار مشتری در تلفن همراه سعی می‌کند تا در شهرهای مختلف نسل سوم و در مرکز استان نسل چهارم تجهیزات و امکانات خود را راه‌اندازی کند.

اعترافی اظهار کرد: امسال و طی برنامه دو سال آینده به 10 برابری شدن ظرفیت دیتا دراستان فکر می‌کنیم و امیدواریم در این زمینه به یک هدف‌گذاری مناسب و مطلوب دست پیدا کنیم.