Gerdab.IR | گرداب

واعظی: بانک هوشمند ایجاد کنیم

تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از عملکرد پست بانک برای هوشمند شدن، گفت: این بانک با بهره گیری از امکانات وزارت ارتباطات به‌گونه‌ای عمل کند تا به نخستین بانک هوشمند کشور تبدیل شود.

به گزارش گرداب، محمود واعظی در ششمین همایش سراسری دو روزه مدیران و روسای شعب پست بانک ایران اظهار داشت: تاکنون پست بانک برای هوشمند شدن ضعیف عمل کرده است؛ باید با بهره گیری از امکانات وزارت ارتباطات در این باره به گونه ای عمل کند تا به نخستین بانک هوشمند کشور تبدیل شود.

وی خواستار تعامل هر چه بیشتر پست بانک با سایر بخش های اقتصادی کشور به ویژه بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی شد و گفت: تعامل پست بانک با سایر مجموعه های اقتصادی کشور به نفع این بانک خواهد بود و باید این تعامل جدی تر گرفته شود.

واعظی همچنین فعال تر شدن پست بانک در عرصه های جهانی را خواستار شد و ادامه داد: پست بانک باید با ارتباط با مجامع جهانی مرتبط با خود و استفاده از تجربه های آنها، سطح خود را ارتقا دهد.

وی ارتباطات بین المللی را برای این بانک بسیار ضروری دانست و گفت: پست بانک با تقویت بخش بین الملل خود باید از فضای ایجاد شده در سطح جهانی نهایت استفاده را ببرد.

وزیر ارتباطات، با تاکید بر گام برداشتن پست بانک برای محقق کردن اهداف دولت، بازگشت پست و پست بانک را طبق مصوبه مجلس، به بدنه دولت و وزارت ارتباطات، امری مبارک و ارزشمند ارزیابی کرد که باید از آن برای رسیدن به هدف های دولت نهایت استفاده را برد. براین اساس تخصصی شدن پست بانک به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رویکرد دولت بوده تا این بانک در بدنه دولت باقی بماند.

واعظی با بیان اینکه وزارت ارتباطات به دنبال بانکدار شدن نیست، گفت: تنها می خواهیم منابع این بانک در خدمت بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار گیرد و به ایجاد اشتغال در این بخش کمک کند.

وی همچنین خواستار فعالیت جدی تر پست بانک در روستاها با هدف تامین امکانات برای روستاییان در جهت جلوگیری از مهاجرت شد و اضافه کرد: روستایی اگر همه امکان ها را داشته باشد دیگر تمایلی به مهاجرت نخواهد داشت. بنابراین پست بانک باید در این خصوص بیشتر فعال شود.

واعظی به برخورداری همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار بابت تلفن ثابت اشاره کرد و گفت: اکنون بسیاری از روستاها اینترنت دارند و می توانند خدمات خود را از این روش تامین کنند.

وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش علاقه سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای سرمایه گذاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: پست بانک باید از این فرصت استفاده کرده و زمینه های آن را فراهم سازد. در همین حال پست بانک باید علاوه بر اختصاص وام وجوه اداره شده به فعالان این بخش، زمینه ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان مرتبط با بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را نیز فراهم کند.