Gerdab.IR | گرداب

عملیات مشترک زیردریایی فیس‌بوک و مایکروسافت

تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

دو شرکت مایکروسافت و فیس بوک با همکاری یکدیگر یک کابل زیردریایی برای برقراری ارتباط میان آمریکا و اسپانیا ایجاد خواهند کرد.

به گزارش گرداب به نقل از وی تری، این کابل طول 4100 مایل، ساخل ویرجینیا در آمریکا را به شهر بیلبائو در شمال اسپانیا مرتبط خواهد کرد.

عملیات کابل گذاری این دو شرکت در ماه آگوست آغاز می شود و انتظار می رود تا اکتبر سال 2017 به پایان برسد. مدیریت این کابل توسط شرکت مخابراتی Telxius صورت می گیرد و ظرفیت انتقال داده با استفاده از آن به 160 ترابایت در ثانیه می رسد.

مایکروسافت این اقدام را گامی مهم در جهت ایجاد زیرساخت های نسل جدید اینترنت توصیف کرده است. این کابل خصوصی ظرفیت های جدیدی را برای تبادل داده به وجود خواهد آورد.

گوگل در سال 2014 از برقراری ارتباط کابلی زیردریایی میان دو سوی اقیانوس آرام با استفاده از سیستم کابلی جدیدی به نام فستر خبر داده بود. این کابل با ظرفیت 60 ترابایت در ثانیه آمریکا را به ژاپن متصل خواهد کرد و احتمالا تا قبل از پایان سال 2016 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این نوع کابل های پرظرفیت استفاده از خدمت کلود و دیگر خدمات چندرسانه ای اینترنتی را در اروپا، آفریقا و خاورمیانه تسهیل می کنند.