Gerdab.IR | گرداب

سرمایه‌گذاری سامسونگ روی اینترنت اشیاء آمریکا

تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۳۹۵

سامسونگ تازه‌ترین شرکتی است که به موضوع اینترنت اشیا علاقمند شده و از سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری در این زمینه خبر داده است.

به گزارش گرداب به نقل از فوربس، این سرمایه گذاری به طور اختصاصی در آمریکا و برای طراحی محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا صورت می‌گیرد.

مهم‌ترین مزیت اینترنت اشیا اتصال بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان به شبکه اینترنت و امکان کنترل آنها با استفاده از برنامه های نصب شده در گوشی‌ها و تبلت‌هاست. اشیای مذکور می‌توانند از چراغ‌های روشنایی تا لوازم خانگی (مانند چای‌ساز، ماشین ظرفشویی) و یا حتی خودروی شما باشند. اینترنت اشیا در صنعت پزشکی، سلامتی و حتی سیستم‌حمل‌و‌نقل عمومی نیز کاربرد دارد.

یانگ سون رئیس امور استراتژی شرکت سامسونگ میزان سرمایه گذاری در این زمینه را هنوز کم توصیف کرده و می گوید باید در آینده ارقام بیشتری به تحقیق و پژوهش در حوزه اینترنت اشیا اختصاص یابد.

انتظار می‌رود این سرمایه گذاری منجر به طراحی محصولات پیشرفته‌ای شود که در حوزه‌هایی مانند صنعت، کشاورزی، خدمات درمانی، محصولات خانگی و ... کاربرد دارند. نیمی از این بودجه در شرکت های امریکایی نوپای فعال در حوزه اینترنت اشیا سرمایه گذاری می شود و نیمی دیگر برای توسعه فناوری های مرتبط با بازارهای گوناگون کاری به کار گرفته می شود.