Gerdab.IR | گرداب

شکل ابتدایی فناوری‌های امروزی

تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۵

ابزارهای فناوری امروزی در ابتدای اختراع چه شکلی بودند؟

به گزارش گرداب، وب‌سایت تلگراف مجموعه‌ای از ابزارها و سیستم‌های امروزی را گردآوری کرده و شکل ابتدایی آنها را به نمایش گذاشته است.

الکساندر گراهام بل، در حالی تلفن را اختراع کرد که در ابتدا با این وسیله، قادر به برقراری ارتباطی بین فاصله زیادی از نیویورک تا شیکاگو در سال 1892 شد.

اولین تلویزیون تولیدشده انبوه که RCA 630-TS  نامیده می‌شد، در فاصله سال‌های 1946 تا 1947 فروخته شد. پس از جنگ استفاده از تلویزیون به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد. در سال 1947، 15 هزار خانه دارای تلویزیون بود و در سال 1952 این تعداد به 1.4 میلیون رسید.

کامپیوتر هارول یا WITCH به معنای ابزار آموزش محاسبات از هارول (Wolverhampton Instrument for Teaching Computing from Harwell)، در سال 1951 کامپیوتر قادر بود داده‌های اطلاعاتی را ذخیره کرده و عملیات ریاضی پایه‌ای را انجام دهد.

ماشین لباسشویی میتگ (Maytag Model 30) یکی از اولین ماشین‌های لباسشویی الکتریکی با موفقیت تجاری در دوران جنگ‌های داخلی آمریکا بود. لباس‌ها به سرعت در اطراف یک بازوی چرخان در یک استخر آب می چرخید و در یک وسیله برقی برای خشک شدن قرار می‌گرفت.

 اپل وان اصلی، در سال 1976 ارائه شد که اختراع استیو وزنیاک بود.

واکمن سونی اولین پخش‌کننده موسیقی بود که به صورت تجاری به فروش رسید. این واکمن در سال 1979 ارائه شده و دو ورودی هدفون داشت و قیمتی معادل 360 پوند (520 دلار) امروزی داشت.

یخچال جنرال الکتریک (Monitor Top)، اولین یخچالی بود که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. در حالی که آنها مواد غذایی را سرد نگه می‌داشتند، مواد شیمیایی مورد استفاده آنها برای انجام این کار بسیار سمی بود.

یکی از اولین تلفن‌های موبایل، Mobira Senator بود که در سال 1982 ارائه شد. شعبه ارتباط از راه دور نوکیا به عنوان ادغامی بین این شرکت و شرکت Salora OY قرار گرفت و این دو شرکت تلفن همراهی را تحت عنوان Mobira ارائه کردند. تا سال 1989، نوکیا به تولید تلفن همراه با نام خودش اقدام نکرد.

اولین پرینتر اپل با نام Silentype در سال 1980 ارائه شد. این دستگاه هنگام عرضه شدن قیمتی حدود 599 دلار داشت که چیزی در حدود هزار و 1190 پوند (1700 دلار) امروزی می‌شود.

کامپیوترهای IBM در سال 1981 با عنوان IBM PC وارد بازار کامپیوترهای شخصی شدند. طراحی و مشخصات این کامپیوترها بر روی کامپیوترهای شخصی آینده تاثیر زیادی گذاشت.

مایکروسافت اولین نسخه از سیستم عامل خود را در سال 1985، دو سال پس از اینکه برای اولین بار اعلام شد روانه بازار کرد. این سیستم شامل ابزاری مانند  نقاشی، نوت‌پد، ماشین‌حساب و تقویم بود. به جای کنترل توسط فرمان‌های صفحه کلید، ویندوز 1.0 با جابه‌جایی موس برای باز کردن صفحه‌ها یا پنجره‌ها کنترل می‌شد.

نوکیا اولین گوشی دستی خود را با عنوان Mobira Cityman در سال 1987 معرفی کرد. این گوشی موبایل 770 گرم وزن داشت و پس از اینکه میخائیل گورباچف از آن استفاده کرد، لقب گوربا (Gorba) به خود گرفت.

پس از ثبت دامنه گوگل در سال 1997، گوگل صفحه اصلی خود را یک سال بعد در گاراژی در منلوپارک کالیفرنیا راه‌اندازی کرد.