Gerdab.IR | گرداب

دام کلاه‌برداران سایبری برای بازی کلش

تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

پلیس فتا ناجا: فروش اکانت‌های بالاتر، جم یا الماس یکی از ترفندهای کلاه‌برداری از کاربران و علاقه‌مندان این بازی شده است.

به گزارش گرداب؛ رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه امروز بازی رایگان کلش آف‌کلنز یا همان «جنگ قبایل»، یکی از ابزارهای کلاه‌برداری مجرمان سایبری از کاربران این بازی شده است، گفت: فروش اکانت‌های بالاتر، جم یا الماس یکی از ترفندهای کلاه‌برداری از کاربران و علاقه‌مندان این بازی شده است.

سرهنگ دوم علی نیک‌نفس با اشاره به اینکه پرونده‌های متفاوتی از کلاه‌برداری در خصوص این بازی از کاربران فضای مجازی در پلیس فتا بازشده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه بازی کلش آف کلنز زمان‌بر است و برای رسیدن به اکانت‌های بالاتر نیاز به‌صرف زمان است و برخی علاقه‌مندان این بازی زمان یا حوصله ندارند به دنبال خرید مراحل بالاتر این بازی هستند.

وی افزود: همین امر باعث شده تا برخی کاربران که به اکانت‌های بالا رسیده‌اند اقدام به فروش اکانت خودنمایند.

سرهنگ نیک‌نفس با بیان اینکه این معاملات در بستر اینترنت و غیرحضوری انجام می‌شود، گفت: این امر باعث شده تا کلاه‌برداران سایبری از این فرصت استفاده نموده و با تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی به دنبال شکار باشند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا یادآور شد: در این تبلیغات دروغین علاقه‌مندان را تشویق به خرید می‌کنند و بعد از دریافت وجه که به‌صورت اینترنتی واریز می‌گردد اکانتی برای خریدار ارسال نمی‌گردد و یا اکانت ارسالی کار نمی‌کند.

وی همچنین با اشاره به خریدوفروش جم یا همان الماس در این بازی گفت: این امر نیز از دیگر موارد کلاه‌برداری است.
سرهنگ نیک‌نفس با بیان اینکه در شبکه‌های اجتماعی و بستر اینترنت شاهد تبلیغات گسترده برای خریدوفروش اکانت‌ها و جم یا همان الماس در بازی کلش آف کلنز هستیم، افزود: حتی سایت‌هایی به‌عنوان واسطه در زمینه خریدوفروش اکانت و الماس در بازی کلش آف کلنز وجود دارند که با دریافت اکانت‌ها از فروشنده و دریافت پول از خریدار به قولی این معاملات را نظارت می‌کنند که مشکلی پیش نیاید.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا یادآور شد: متأسفانه بسیاری از سایت‌هایی که به‌عنوان واسطه یا فروشنده اکانت و جم بازی کلش فعالیت دارند هیچ‌گونه مجوزی در زمینه تجارت الکترونیک ندارند و در خصوص طراحان این سایت‌ها اطلاعاتی در هیچ جا ثبت و ضبط نشده است تا در صورت وجود مشکل بتوان با استناد به آن گرداندگان سایت را مورد پیگرد قضایی قرارداد.

وی به علاقه‌مندان و خریداران اکانت و الماس بازی کلش توصیه کرد: در هنگام خرید دقت نمایند تا در دام کلاه‌برداران و سایت‌های فیشینگ نیفتند که اطلاعات بانکی و ایمیلی آن‌ها به سرقت نرود
منبع: پلیس