Gerdab.IR | گرداب

نسل جدید موتورهای هوشمند از راه رسید

تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

شرکت تسلا اولین بار موتورهای هوشمند خودرو با قابلیت هدایت خودکار را در سپتامبر سال 2014 عرضه کرد و حالا موفق به ساخت نسل جدیدی از این موتورها شده است.

به گزارش گرداب به نقل از الکترک، موتور اولیه ساخت تسلا موسوم به Autopilot دارای دوربین، رادار و حسگرهای مافوق صوت 360 درجه بود و با استفاده از آن حرکت خودکار و پارک خودکار اتومبیل ممکن می شد. اگر چه تسلا با چند بار به رورسانی نرم افزاری و سخت افزاری تلاش کرد این موتور را بهبود ببخشد، اما محدودیت های حسگرها باعث شد محدودیت های این موتور برطرف نشود.

حالا تسلا نسل جدید موتورهای خود موسوم به Autopilot 2.0. را عرضه کرده که هم مجهز به سخت افزاری جدید است و هم از نرم افزاری نو بهره می گیرد. حسگرهای تازه Autopilot 2.0. هم رانندگی خودکار را در جاده های بیشتری و در سطوح تازه ای ممکن می کنند.

در این موتور پوشش رادار و دوربین افزایش چشمگیری یافته تا شناسایی موانع محیطی اعم از انسان ها، اشیا و غیره ساده تر شده و از برخورد ناگهانی با آنها جلوگیری شود. ارتقای کیفیت مشاهده در شرایط بارانی، برفی، مه آلود و گرد و خاک از مزایای این سیستم تازه است.

هنوز مشخص نیست در Autopilot 2.0. از چه حسگرهای جدیدی استفاده شده و به نظر می رسد این امر تا زمان به بازار آمدن خودروهای تازه مجهز بهAutopilot 2.0. اعلام نخواهد شد. گفته می شود تسلا برای ارتقای سخت افزاری خودروهای خودران ساخت خود و تسهیل مجاری ارتباطی انها در حال مذاکره با شرکت ان ویدیاست. دو طرف پیش از این هم با یکدیگر همکاری داشته اند و از پردازنده های Tegra ان ویدیا در کنسول مرکزی خودروهای تسلا به منظور ارتقای ناوبری و هدایت اتومبیل ها استفاده شده است.