Gerdab.IR | گرداب

توضیحات مدیرعامل شرکت زیرساخت در مورد اختلال اینترنت

تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۵

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که مشکل ایجاد شده برای شبکه های اجتماعی و یک بازی رایانه ای، ارتباطی با اختلال در شبکه اینترنت کشور ندارد.

به گزارش گرداب؛ در پی بروز برخی اختلالات در دسترسی کاربران به یک بازی رایانه ای پرطرفدار و نیز برخی شبکه های اجتماعی، شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که هیچگونه اختلالی در شبکه اینترنت کشور رخ نداده است.

در این زمینه محمدجواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، شایعه بروز اختلال در شبکه اینترنت کشور را رد کرد و گفت: هیچ گونه مشکل و اختلالی در شبکه اینترنت کشور رخ نداده است.

وی گفت: اکنون وضعیت شبکه اینترنت کشور در حالت عادی است و هیچ گونه اختلالی که باعث از دسترس خارج شدن برخی سایت ها شود در شبکه اینترنت بروز نکرده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انتشار اخباری درباره از دسترس خارج شدن مرکز داده (دیتاسنتر) برخی شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنتی را بی اساس خواند و تاکید کرد: هیچ مرکز داده ای تاکنون از دسترس خارج نشده و در گفتگویی که با مسئولان این مراکز انجام شد، آنان نیز ادعای مطرح شده را تکذیب کردند.

آذری جهرمی در باره مشکل ایجاد شده برای اینترنت اپراتور دوم موبایل کشور نیز خاطرنشان کرد: مشکل این اپراتور سیستم داخلی است و با هدف به روز رسانی اینترنت برای ارائه بهتر خدمات به مشترکان صورت گرفته و هیچ ارتباطی با اینترنت کل کشور نداشته است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران موضوع از دسترس خارج شدن یک بازی رایانه ای پرطرفدار را نیز بی ارتباط با وضعیت اینترنت کشور دانست و بیان کرد: اطلاع رسانی در این باره برعهده دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است و ارتباطی با وضعیت اینترنت ندارد .