افزایش سرعت پهنای باند اینترنت، مهاجرت معکوس را رقم می زند

افزایش سرعت پهنای باند اینترنت، مهاجرت معکوس را رقم می زند
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۵

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، معتقد است که افزایش سرعت پهنای باند اینترنت ،مهاجرت معکوس را رقم می زند و ایران باید بر شکاف دیجیتالی غلبه کرده و محل ترانزیت عبور اینترنتی منطقه شود.

به گزارش گرداب، علی اسدی کرم با اشاره به مصوبه مجلس مبنی براینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند در طول اجرای برنامه ششم توسعه نسبت به افزایش ظرفیت انتقال پهنای باند عبوری از کشور به ۳۰ ترابیت برثانیه اقدام کند، گفت:با توجه به موقعیت استراتژیک ایران و با توجه به پتانسیلی که برای تبدیل شدن به مسیر ترانزیتی اینترنت دارد،نباید فرصت را از دست داده و از قافله جهانی که با سرعتی عظیم درحال پیشرفت علمی و فنی است، عقب ماند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه برای کاهش عقب ماندگی باید با سرعت شکاف ایجاد شده را پر کرد،افزود:افزایش پهنای باند و سرعت در بخش های اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی می تواند تحولات خوبی ایجاد می کند و از این افزایش استفاده بهینه کرده و شرایط رشد و تعالی کشور را فراهم کنند.

 گسترش  پهنای باند بازگشت سرمایه بالایی را برای کشورهای صنعتی به همراه داشت

اسدی کرم با اشاره به اینکه افزایش پهنای باند اینترنت حتی می تواند به مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها منجر شود، ادامه داد: نقش فناوری اطلاعات و سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با آن در فرآیند تولید، نقشی بسیار تاثیرگذار بوده و می‌تواند اثرات مثبتی بر بهره‌وری و عملکرد مالی موسسات و صنایع مصرف‌کننده داشته باشد.

ایران باید با استفاده از ظرفیت نیروی کار تحصلیکرده در گسترش فناوری اطلاعات محل ترانزیت عبوری منطقه شود

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در سطح جهانی و منطقه ای به طور واضح از فناوری اطلاعات و ارتباطات تاثیر پذیرفته است،گفت:تولید و گسترش فناوری اطلاعات و پهنای باند بازگشت سرمایه بالایی را برای کشورهای صنعتی و درحال توسعه به همراه داشت و ایران باید با استفاده از ظرفیت نیروی کار تحصلیکرده از گردش مالی و بازگشت سرمایه در این بخش استفاده کند و محل ترانزیت عبوری منطقه شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:دولت ‌باید از از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای متصل کردن جوامع روستایی دورافتاده به  مراکز شهری و همچنین فراهم کردن فرصت‌های اقتصادی برای جوامع محروم استفاده کرده و بر شکاف دیجیتالی غلبه کند./