چگونه گوشی خود را سریع تر شارژ کنیم؟

چگونه گوشی خود را سریع تر شارژ کنیم؟
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۵

با استفاده از توصیه های ارائه شده در این مطلب می توانید گوشی خود را در کمترین زمان ممکن شارژ کنید.

به گزارش گرداب، یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران درگیر آن هستند، تمام شدن زود هنگام شارژ گوشی و اتصال آن به شارژ برای مدت طولانی است. با قدرتمند شدن گوشی ها و بزرگ شدن صفحه های نمایش، باتری در مدت زمان کوتاه خالی میشود. به همین دلیل شرکت های فناوری به باتری هایی روی می آورند که قدرت بیشتری داشته و از ظرفیت بییشتری برخوردار باشد.

بیشتر شدن ظرفیت باتری ها باعث می شود تا گوشی برای شارژ شدن، زمان بسیاری ببرد و این امر باعث کلافگی کاربران می شود. با روش هایی که در زیر قرار داده ایم می توانید تا حدی گوشی خود را سریع تر از قبل شارژ کنید.

1. استفاده از شارژ اصلی
برای هرگوشی، طبق استاندارد جهانی یک شارژر مخصوص تولید شده است. آن بدین معنا است که هر شارژری مناسب گوشی هوشمند شما نیست. باید به این نکته توجه کرد که ولتاژ و آمپر هر شارژر با شارژر دیگر متفاوت است. بنابر این شارژر مخصوص گوشی تان، بهترین گزینه برای شما است.

2. استفاده از حالت پرواز
اگر گوشی خود را بر روی حالت پرواز قرار دهید، تمامی دسترسی های شما مانند وای فای، بلوتوث، تماس ها و... به طور کامل قطع می شود. این امر ممکن است کمی شما را محدود کند اما به سریع تر شارژ شدن گوشی شما کمک چشمگیری می کند.

3. استفاده نکردن از گوشی در حال شارژ
اگر شما کار خاصی با گوشی ندارید، می توانید گوشی خود را در هنگام شارژ خاموش کنید. البته گوشی های آیفون درهنگام شارژ خاموش نمی مانند ولی شما می توانید از گوشی خود استفاده نکنید و صفحه آن را خاموش نگهدارید.

4. استفاده نکردن از شارژ های بدون سیم
اخیرا شاهد ورود شارژ های بدون سیم و به اصطلاح وایرلس هستیم. این شارژ ها بدون سیم کار می کنند و جذابیت بیشتری برای کاربران دارند اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که این شارژر ها قدرت کمتری نسبت به شارژ های معمولی دارند و گوشی را نیز به همین نسبت دیرتر شارژ می کنند.

5. اتصال مستقیم گوشی به برق
شما می توانید گوشی خود را با استفاده از لپ تاپ، کامپیوتر، ماشین و ... شارژ کنید. از آنجایی که این پورت ها از آمپر پایین تری بهره می گیرند، گوشی شما به زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند. توصیه ما به شما این است که گوشی خود را به وسیله شارژر های معمولی مستقیما به شارژ متصل کنید تا سریع تر شارژ شود.