درخواست غیرقانونی اف بی آی از توییتر

درخواست غیرقانونی اف بی آی از توییتر
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۵

پلیس فدرال آمریکا برخلاف قوانین و قواعد حقوقی پذیرفته شده این سازمان از توییتر خواست اطلاعات دو حساب کاربری را دریافت کند.

به گزارش گرداب، توییتر می گوید این برای اولین بار است که این شرکت اجازه یافته تا دستورات سری اف بی آی را افشا کند. دستورات یاد شده مربوط به سال های 2015 و 2016 هستند. پیش از این گوگل و یاهو نیز اجازه یافته بودند اطلاعاتی را در این زمینه منتشر کنند.

اطلاعات مربوط به این دو دستور که در قالب نامه های امنیت ملی ارسال شده اند نشان می دهد که پلیس آمریکا اعتقادی به رعایت محدودیت های قانونی به منشظور دریافت اطلاعات کاربران توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی ندارد. این محدودیت ها در سال 2008 توسط وزارت دادگستری آمریکا به منظور حفاظت از حریم شخصی کاربران وضع شده بود. بر اساس این دستور ارائه درخواست های دریافت جزییات سوابق ارتباطی کاربران باید محدود به قبض های تلفن و سوابق تماس های تلفنی باشد، اما اف بی آی با درخواست خود به این مساله بی اعتنایی کرده است.

اف بی آی به درخواست ها برای واکنش به این موضوع بی اعتنایی کرده است. توییتر هم در واکنش گفته در پاسخ به اف بی آی از ارائه تمامی اطلاعات مورد درخواست اف بی آی خودداری کرده است. ظاهرا اف بی آی خواستار دریافت حجم زیادی از اطلاعات بوده که توییتر به افشای بخش محدودی از آنها قناعت کرده است. همچنین مشخص نیست اف بی آی خواستار دریافت اطلاعات چه حساب های کاربری بوده است.