هشدار یاهو درباره حمله هکری جدید

هشدار یاهو درباره حمله هکری جدید
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

یاهو به برخی کاربران خود هشدار داد ممکن است حساب‌های آنان هک شده باشد. این هشدار نتیجه تحقیقات درباره این حساب‌های کاربری و برخی کوکی‌های جعلی است.

به گزارش گرداب، پیش از این دو بار گزارش‌هایی در مورد هک شدن حساب های کاربری پست الکترونیک یاهو منتشر شده بود و صدها میلیون نفر قربانی این حملات هکری بوده اند.

متخصصان امنیتی می گویند هکرها با طراحی کوکی های قلابی و جعلی توانسته اند به بخشی از زیرساخت های شبکه ای یاهو نفوذ کنند و از داده هایی که به این طریق جمع آوری کرده اند برای نفوذ به حساب های کاربری دیگری سواستفاده کرده اند. هکرها همچنین یک سیستم خودکار برای یافتن اطلاعات ارزشمند و فروش آنها در بازار سیاه ابداع کرده اند.

از جمله اطلاعاتی که هکرها از حساب های کاربران یاهو جمع آوری کرده اند می توان به اطلاعات مالی، سوابق مراقبت های درمانی و ... اشاره کرد. اگر چه یاهو می گوید کوکی های جعلی را از کار انداخته تا مجددا قابل استفاده نباشند، اما مشخص نیست آیا نفوذ به شبکه یاهو متوقف شده است یا خیر.

کارشناسان امنیتی می گویند با توجه به ضعف های امنیتی شبکه های رایانه ای یاهو و سیستم ایمیل آن این خطر وجود دارد که هکرها راه تازه ای برای نفوذ به حساب های کاربری ایمیل یاهو بیابند.