فیس بوک، استوری را به واتس اپ هم اضافه کرد

فیس بوک، استوری را به واتس اپ هم اضافه کرد
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۵

مدیران واتس اپ امکاناتی را در تقلید از اینستاگرام و اسنپ چت به برنامه گپ موبایلی خود افزوده اند. یکی از این قابلیتها موسوم به استوری به اشتراک گذاری عکس و فیلم را به مدت ۲۴ ساعت ممکن می کند.

به گزارش گرداب، ابتدا اسنپ چت چنین خدماتی را برای نمایش محدود محتوا به مشترکان خود ارائه  داد و پس از آن اینستاگرام قابلیت یاد شده را به سرویس های خود افزود و حالا واتس اپ با بیش از یک میلیارد کاربر خدمات یاد شده را در دسترس علاقمندان قرار داده است.

قابلیت یاد شده در بخش وضعیت این نرم افزار یا WhatsApp Status در دسترس است تا کاربران به جای درج جملات  کوتاهی مانند در حال صرف غذا یا مشغول کار و ... بتوانند عکس ها و ویدئوهایی را برای توصیف وضعیتشان ارسال کنند. البته این عکس ها و ویدئوها پس از ۲۴ ساعت از دسترس خارج می شوند.

واتس اپ آخرین برنامه گپ تحت مالکیت فیس بوک است که به چنین خدماتی مجهز می شود. شبکه به اشتراک گذاری عکس اینستاگرام نیز که توسط فیس بوک خریداری شده، چند ماهی است این خدمات را به کاربران ارائه می دهد.

البته کاربران واتس اپ علاوه بر ارسال عکس و ویدئو می توانند فایل های متحرک GIF را نیز ارسال کنند و البته تبادل همه این  داده ها به صورت رمزگذاری شده صورت می گیرد.

ویدئوهای ارسالی از این طریق می توانند حداکثر ۴۵ ثانیه باشند، این زمان در مورد دیگر برنامه های رقیب تنها ۱۰ ثانیه است. لازم به ذکر است که هر روز از طریق واتس اپ بیش از ۳.۳ میلیارد عکس و ۷۶۰ میلیون ویدئو توسط کاربران رد و بدل می شود.