تقویت خدمات پیامکی اندروید برای رقابت با اپل

تقویت خدمات پیامکی اندروید برای رقابت با اپل
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۵

گوگل قصد دارد برای رقابت با برنامه آی مسیج اپل، خدمات پیامک در گوشی های اندرویدی را ارتقا بخشد. این شرکت به همین منظور در حال مذاکره با بیش از 27 اپراتور مخابراتی در سراسر جهان است.

به گزارش گرداب، گوگل می گوید از این طریق  خدمات قدیمی پیامک با عصر مدرن اینترنت هماهنگ و سازگار می شود و با استفاده از ان می توان به خدمات غنی ارتباطی یا RCS در سرویس های پیامک دسترسی داشت.

از جمله خدماتی که از این طریق در پیامک قابل دسترس است، می توان به ارسال و به اشتراک گذاری عکس های باکیفیت، دریافت صورت حساب و رسید و گپ گروهی اشاره کرد. این نوع خدمات فعلا از طریق برنامه های پیام رسان موبایلی در دسترس هستند.

گوگل همچنین با برخی شرکت های سازنده گوشی های هوشمند مانند ال جی، موتورولا، سونی، زد تی ای در این زمینه وارد مذاکره شده است. انتظار می رود بیش از یک میلیارد گوشی اندرویدی در سراسر جهان در آینده نزدیک با چنین امکاناتی روانه بازارهای جهانی شوند یا به این شیوه بازسازی شوند.

با به روزرسانی خدمات پیامک در گوشی های اندرویدی این خدمات Android Messages نام می گیرد و از طریق آن می توان اطلاعات ذخیره شده توسط برنامه های خود گوگل مانند موقعیت یک مکان بر روی نقشه را هم ارسال نمود.