واعظی در جمع خبرنگاران:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری جلسه برای بررسی «اسنپ» و «تپسی» تأکید کرد: مشاغل دانش محور نباید تهدیدی برای مشاغل سنتی باشد.
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۲۴۵۷۱
به گزارش گرداب، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  به هیچ وجه دولت بنا ندارد تعرفه های ارتباطی را افزایش دهد، گفت: در مجلس شورای اسلامی این موضوع مطرح شد که دولت قصد گران کردن تعرفه های ارتباطی را دارد و نمایندگان مانع این افزایش شده اند در حالی که دولت به هیچ وجه درلایحه بودجه تعرفه ها را گران نکرده بود.

وی ادامه داد: این پیشنهادی بود که برخی نمایندگان در داخل مجلس ارائه دادند و دولت مخالفت کرد و تعدادی از نمایندگان نیز در این راستا با دولت همراهی کردند که از آنان سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در خصوص کنترل کانال های تلگرامی با توجه به نزدیکی ایام انتخابات اظهار داشت: کانال های تلگرامی در دو بخش است؛ یک بخش کانال ها و سایت هایی که جرائمی مرتکب می شوند و این فرقی نمی کند چه در زمان انتخابات باشد یا در زمان های دیگری، پلیس فتا، دستگاه های امنیتی و قوه قضاییه با آن برخورد خواهند کرد.

واعظی افزود: کانال دیگر مربوط به سایت های غیراخلاقی است که کارگروه تعیین مصادیق با حضور نمایندگان دستگاه ها آن ها را بررسی می کنند.

وی تصریح کرد: فکر می کنم مطلبی در زمینه انتخابات و فضای مجازی نداریم و به دنبال این هستیم فضای مجازی سالم باشد و سیاست دولت دسترسی آزاد به اطلاعات است تا مردم از این فرصت برای اطلاع رسانی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در خصوص ارائه مجوز به شرکت های «اسنپ» و «تپسی» گفت: واقعیت این است که باید توجه داشته باشیم این موضوع در کل دنیا در بستر فضای مجازی الکترونیک مشاغل دانش محور را بوجود آورده است و در کشور ما نیز این فضا ایجاد شده است.

واعظی تصریح کرد: البته این فضا تنها در زمینه خدمات حمل و نقل نبوده بلکه در رابطه با مسکن و بخش های دیگر نیز آغاز شده است.

وی گفت: در این زمینه با تعدادی از وزرا جلساتی برگزاری کردیم و از مدیران عامل این بخش ها نیز دعوت کردیم تا نظرات خود را ارائه دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: مهم این است که باید توجه کنیم اگر مشاغل دانش محور در کشور بوجود می آید نباید به مشاغل سنتی خدشه وارد شود و بیکاری بوجود آید، وظیفه دولت گسترش بخش دانش محوری و جلوگیری از تعدیل بخش سنتی است.

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد