آبروریزی زنان ارتش آمریکا در فیس بوک

آبروریزی زنان ارتش آمریکا در فیس بوک
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

ارتش آمریکا در حال تحقیق در مورد یک گروه مخفی در شبکه اجتماعی فیس بوک است که برای انتشار تصاویر برهنه نظامیان زن ارتش این کشور مورد استفاده قرار می‌گرفت.

به گزارش گرداب، به دنبال شناسایی این گروه صدها سرباز نیروی دریایی ارتش آمریکا مورد بازپرسی و تحقیق قرار گرفته اند و بررسی این موضوع کماکان ادامه دارد.

گروه مخفی یاد شده مارینز یونایتد نام دارد و عکس ها یا به طور مستقیم بر روی این گروه فیس بوکی ارسال شده یا در پوشه ای در گوگل درایو ذخیره شده و به آن لینک داده شده است.

گروه مذکور نزدیک به 30 هزار عضو داشته که برخی از آنها نظرهایی را هم در زیر هر یک از این عکس‌ها ارسال کرده‌اند.

این گروه در سال 2015 میلادی تاسیس شده و مردان عضو تفنگداران دریایی ایالات متحده، برخی اعضای نیروی دریایی آمریکا و تعدادی از اعضای نیروی دریایی سلطنتی انگلیس در آن عضویت داشته اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تصاویر موجود در این گروه بدون کسب اجازه از صاحبان آنها ارسال شده‌اند و برخی از آنها نیز با هدف انتقام گیری از دختران عضو ارتش آمریکا تهیه شده اند. همچنین برخی اظهارنظرهای این گروه بسیار نژادپرستانه و توهین آمیز بوده اند.

در برخی موارد تصاویر برهنه همراه با اطلاعاتی عرضه شده اند که شناسایی دقیق فرد قابل مشاهده در عکس را ممکن می سازد. از جمله این اطلاعات می توان به نام و نام خانوادگی، رسته و رتبه نظامی، محل استقرار و غیره اشاره کرد. تحقیقات نشان داده که برخی عکس ها از حساب های کاربری خصوصی این زنان به سرقت رفته است. بر اساس اطلاعات موجود تعدادی از عوامل این اقدام از ارتش آمریکا اخراج یا تنبیه شده اند.