گسترش سریع فناوری نسل پنجم در هند

گسترش سریع فناوری نسل پنجم در هند
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۷

شرکت کوالکام معتقد است روند رشد نسل پنجم اینترنت همراه در هند به خوبی پیش می رود.

به گزارش گرداب، شرکت «Qualcomm»، سازنده تراشه تلفن همراه امیدوار است که فناوری نسل پنجم با همان سرعت قبلی در شبکه‌های نسل چهارم در هند استفاده شود؛ این شرکت اشاره کرد که فناوری نسل جدید پتانسیل زیادی برای شرکت‌ها و مشتریان دارد.

کریستیانو آمون (Cristiano Amon)، رئیس شرکت یاد شده در مصاحبه‌ای گفت:

  • از سرعت انتقال نسل سوم به چهارم در هند بسیار خوشحال هستم. این اتفاق، بسیار بسیار سریع رخ داد. قابل توجه است که شرکت محدود «Reliance Jio»، اپراتور شبکه تلفن همراه هندی کار خود را انجام داد و باعث شگفتی همه در صنعت شد. 
آمون، با تأکید بر تأثیر عمیق فناوری نسل پنجم در صنعت اعلام کرد:

  • امیدوار هستم که هند همانند نسل چهارم، در فناوری نسل پنجم نیز در بازار به‌سرعت رشد کند. Qualcomm، با بازیکنان اکوسیستم مانند : رگولاتورها و سازندگان دستگاه، در سراسر جهان از جمله هند برای استقرار فناوری جدید نسل پنجم همکاری می‌کند. 
وی افزود:

  • ما احساس می‌کنیم که با کمک یکدیگر نقشی در پیشبرد اکوسیستم داریم. رگولاتورها شروع به جستجو در طیف کردند و تمام تغییرات برای ترویج فناوری میان سازندگان دستگاه، توسعه‌دهندگان برنامه و دیگر صنایع مانند: صنعت خودرو، مراقبت‌های بهداشتی و تولید مورد نیاز است. صرف‌نظر از سرعت‌های بالاتر اینترنت، ظهور نسل پنجم سیستم بی‌سیم (5G) امکان گسترش انبوه اینترنت اشیا را فراهم می‌کند که به‌طور قابل توجهی روی بخش‌هایی همچون: تولید، خرده‌فروشی، آموزش و پرورش و مراقبت‌های بهداشتی تأثیر می‌گذارد. 
او اشاره کرد که Qualcomm تقریباً به مدت 2 سال است که فعالیت خود را در ترویج نسل پنجم اینترنت همراه در اکوسیستم هند آغاز کرده است.

آمون، ضمن امتناع از نظردهی در مورد زمان‌بندی‌های موردنظر برای استقرار فناوری نسل پنجم در هند توضیح داد که این فناوری باید تا سال 2020 در سطح جهانی گسترده‌تر شود. انتظار می‌رود که سرویس‌های نسل پنجم اینترنت همراه – که به‌صورت تخمینی سرعت دانلود بیش از 1000 مگابیت در ثانیه را در دستگاه‌های تلفن همراه تأمین می‌کند – در کشورهایی مانند : ایالات متحده، کره و چین در سال 2019 به‌کار برده شوند.

در حالیکه دولت هند هنوز یک جدول زمانی مشخص اعلام نکرده است، اما صنعت خواستار برگزاری مزایده در نیمه پایانی سال آتی برای کاربرد خدمات نسل پنجم اینترنت همراه است. دولت این کشور، همچنین در مورد کاربرد این فناوری به مانوج سینها (Manoj Sinha)، وزیر مخابرات گفت که هند نمی‌تواند از این فناوری صرف‌نظر کند.

رئیس شرکت Qualcomm، اظهار داشت که فناوری نسل پنجم واقعیتی است که از اوایل سال 2019 و با راه‌اندازی دستگاه‌های تلفن همراه و گسترش شبکه در سراسر ایالات متحده، اروپا، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و چین آغاز خواهد شد.