Gerdab.IR | گرداب

سرمایه بازار بیت کوین دوباره از یک تریلیون دلار عبور کرد

سرمایه بازار بیت کوین دوباره از یک تریلیون دلار عبور کرد
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

در حالی که قیمت بیت کوین شاهد جهش دیگری است، ارزش بازار بزرگترین دارایی دیجیتال جهان برای دومین بار در تاریخ خود از یک تریلیون دلار فراتر رفت.

 

به گزارش گرداب، در حالی که قیمت بیت کوین شاهد جهش دیگری است، ارزش بازار بزرگترین دارایی دیجیتال جهان برای دومین بار در تاریخ خود از یک تریلیون دلار فراتر رفت.

براساس داده‌های منتشر شده توسط پایگاه اینترنتی کوین بیس، قیمت بیت کوین در روز سه شنبه به بیش از ۵۴۰۰۰ دلار رسید که رشد روزانه بیش از هشت درصد را نشان می‌دهد.

ارزش بازار این رمز ارز برای اولین بار در تاریخ ۱۹ فوریه به نقطه عطف ۱ تریلیون دلار رسید و تا چند روز قبل از اینکه عقب نشینی کند در همان سطح باقی مانده بود.

در حالی که این ارز رمزنگاری شده هنوز زیر رکورد خود یعنی ۵۸۳۳۲ دلار قرار دارد، امسال بیش از ۸۰ درصد و در ۱۲ ماه گذشته ۵۷۰ درصد افزایش یافته است.

افزایش بی سابقه‌ای که بیت کوین در ماه‌های اخیر نشان داده توسط چندین عامل از جمله پذیرش توسط سرمایه گذاران بزرگتر همراه با خرید‌های قابل توجه توسط کسب و کار‌های بزرگ صورت گرفته است.

در ماه فوریه، شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است و اینکه این ارز دیجیتال را هنگام فروش محصولاتش قبول می‌کند.