Gerdab.IR | گرداب

بازگشایی دفاتر تعطیل شده فیسبوک، اوبر و مایکروسافت

تاریخ انتشار : ۱۰ فروردين ۱۴۰۰

پس از حدود یک سال دورکاری به دلیل شیوع کرونا، فیسبوک در حال برنامه‌ریزی برای بازگشایی مجدد دفاتر خود در ماه مه است.

بازگشایی دفاتر تعطیل شده فیسبوک، اوبر و مایکروسافت

به گزارش گرداب به نقل از بلومبرگ، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در ابتدای شیوع این ویروس از این که حدود نیمی از کارکنانش در پنج تا ده سال آینده می‌توانند از راه دور کار کنند، خبر داده بود. اما تا آن زمان، کار حضوری با ظرفیت محدود به زودی اجرا خواهد شد.

فیسبوک دفاتر خود در Bay Area و دفتر مرکزی خود در Menlo Park را با ظرفیت ده درصدی بازگشایی خواهد کرد. دفاتر بزرگ این شرکت تا ماه سپتامبر با ظرفیتی کمتر از پنجاه درصد بازگشایی خواهند شد. علاوه بر محدود بودن تعداد افرادی که به طور حضوری کار می‌کنند، کارکنان باید از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و هر هفته آزمایش کووید-۱۹ بدهند.

اوبر نیز به زودی کار حضوری را شروع خواهد کرد. به گزارش رویترز، این شرکت اعلام کرده است که دفتر مرکزی خود در Mission Bay سان فرانسیسکو را در ۲۹ مارس با ظرفیت بیست درصدی بازگشایی خواهد کرد.

اوبر نیز محدودیت‌هایی را مشابه محدودیت‌های فیسبوک اعلام کرده که شامل استفاده از ماسک، نظافت منظم و در خانه ماندن کارکنانی است که اعضای خانواده‌ی بیمار دارند. قبل از برنامه‌ریزی برای بازگشایی، قرار بر این بود که کارمندان این شرکت تا اواسط سپتامبر ۲۰۲۱ به صورت دورکاری فعالیت کنند.

شرکت‌های فناوری دیگر در داخل و خارج از کالیفرنیا رویکرد‌های متفاوتی در پیش گرفته‌اند و یا برنامه‌های خود را اعلام نکرده‌اند. در ابتدای شیوع این بیماری، توییتر قدم بزرگی برداشت و کار از راه دور را برای مدت زمان نامشخصی به عنوان گزینه‌ای برای همه کارمندان خود قرار دارد.

سخنگوی توییتر می‌گوید که این شرکت تاریخ مشخصی را برای بازگشایی دفاتر خود تعیین نکرده است، اما به تدریج، دفتر به دفتر و با ظرفیت بیست درصدی این کار را اجرایی خواهد کرد.

بازگشایی دفاتر تعطیل شده فیسبوک، اوبر و مایکروسافت

مایکروسافت و گوگل، از هر دو روش حضوری و غیرحضوری استفاده می‌کنند. مایکروسافت دفتر مرکزی خود در ردموندِ واشنگتن را از ۲۹ مارس بازگشایی خواهد کرد و همه‌ی کارمندان این شرکت می‌توانند به صورت نیمه‌وقت فعالیت کنند.

برنامه‌های شرکت گوگل چندان قطعی نیستند، اما این شرکت در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که کارمندان می‌توانند تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱ از راه دور کار کنند و در صورت لزوم، فقط سه روز در هفته امکان حضور در دفاتر را دارند.

شرکت اپل از برنامه‌های خود برای بازگشایی دفاتر خبری نداده است، اما گزارش شده که برخی از کارکنان این شرکت از ماه مه سال ۲۰۲۰ در دفاتر کار می‌کنند.

کار کردن به صورت حضوری هم‌چنان خطرناک است و حتی واکسیناسیون نیز امکان منتقل نشدن ویروس را تضمین نمی‌کند. هرچند که شرکت‌ها به فعالیت کردن به صورت حضوری امیدوارند، اما مطمئناً فعالیت به صورت دورکاری به این زودی از بین نخواهد رفت.