Gerdab.IR | گرداب

اپل، درخواست سنا برای ارائه‌ی شاهد در دادرسی را رد می‌کند

اپل، درخواست سنا برای ارائه‌ی شاهد در دادرسی را رد می‌کند
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۴۰۰

رهبران کمیته قضایی سنا، از شرکت اپل خواستند تا شاهد دیگری را برای جلسه‌ی دادرسی درباره‌ی اپ استور پیدا کند.

به گزارش گرداب، آن‌ها در این نامه خطاب به مدیرعامل اپل، تیم کوک، سناتور امی کلوبوچار (D-MN) و سناتور مایک لی (R-UT) نوشتند که این شرکت به طور ناگهانی تصمیم گرفت تا شاهدی را برای دادرسی در رابطه با بازارهای دیجیتال مانند اپ استور اپل و پلی استور گوگل در ماه آوریل، ارائه ندهد.

در متن این نامه آمده است: «اپل از هفته‌ها قبل، از این که کمیته فرعی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسه‌ی استماع در این مورد بود، آگاهی داشت و درباره‌ی ارائه‌ی شاهد به نمایندگی از طرف اپل، با کارکنان ما صحبت کرده بود.

با این حال حدود دو هفته قبل از برگزاری جلسه دادرسی، اپل به طور ناگهانی اعلام کرد که هیچ شاهدی برای جلسه‌ی دادرسی در ماه آوریل ارائه نمی‌دهد.»

اپل، درخواست سنا برای ارائه‌ی شاهد در دادرسی را رد می‌کند
فعالیت‌های اپ استور اپل از سال گذشته تحت نظارت جدی قانون‌گذاران بوده است. در سال 2019، کمیته‌ی قضایی مجلس نمایندگان، تحقیقی را در زمینه‌ی رقابت در صنعت فناوری که شامل اپ استور اپل نیز می‌شد، آغاز کرد.

در طول این تحقیق، مشخص شد که برنامه سازان 30% از درآمد خود را به اپل پرداخت می‌کنند. در ژوئن سال 2020 طی مصاحبه‌ای با The Verge، دیوید سیسیلین (D-RI) این عمل را دزدی در روز روشن نامید.

در سال 2020 بعد از حذف شدن بازی محبوب نبرد رویال از اپ استور اپل، ناشر بازی فورت نایت از اپل شکایت کرد و این شرکت را به نقض قوانین ضدانحصاری ایالات متحده متهم کرد. این دادگاه قرار است در سوم مه سال 2021 برگزار شود.

سناتورها مدعی شدند که ارائه نکردن شاهد برای جلسه توسط اپل، غیرقابل قبول است و این شرکت باید هر چه زودتر شاهدی ارائه کند