Gerdab.IR | گرداب

ورود خودروی برقی شرکت هوندا از سال ۲۰۴۰

ورود خودروی برقی شرکت هوندا از سال ۲۰۴۰
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

شرکت هوندا می‌گوید تا سال ۲۰۴۰ تغییراتی اساسی در الگوی فروش خودرو‌های خود ایجاد کرده و تنها اتومبیل‌های برقی مجهز به باتری یا پیل سوختی خواهد فروخت.

به گزارش گرداب، این شرکت اعلام کرده با هدف مقابله با انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و افزایش تجمع دی اکسیدکربن در کره زمین، از سال ۲۰۴۰ به بعد خودرو‌های بنزین سوز یا دیزلی به فروش نخواهد رساند. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ چهل درصد از خودرو‌های تولیدی هوندا برقی باشند و این رقم تا سال ۲۰۳۵ هشتاد درصد از کل تولیدات این شرکت را شامل شود.

هوندا قصد دارد برای رسیدن به این هدف مدل‌های تازه‌ای از خودرو‌های برقی تولید کند و همین طور یک پلتفرم جدید برای ساخت خودرو‌های برقی ابداع کند. پلتفرم یادشده e:Architecture نام دارد که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۵ در دسترس قرار بگیرد. پلتفرم یادشده ابتدا در آمریکای شمالی رونمایی خواهد شد.

این شرکت همچنین با همکاری جنرال موتورز از یک سیستم باتری جدید به نام آلتیوم رونمایی خواهد کرد. دو شرکت یادشده به طور مشترک در حال تولید دو خودروی برقی شاسی بلند با استفاده از سیستم باتری مذکور هستند. این دو خودرو تا سال ۲۰۲۴ روانه بازار می‌شوند.

هوندا برنامه دیگری برای افزودن یک دستیار راننده هوشمند به خودرو‌های خود دارد که قادر به شناسایی انواع موانع در جهات مختلف خودرو باشند. این سیستم ADAS نام دارد و از سال ۲۰۳۰ به بعد بر روی تولیدات این شرکت نصب می‌شود.