Gerdab.IR | گرداب

دولت انگلستان به دنبال تصویب قانونی برای حمایت از اینترنت اشیاء

دولت انگلستان به دنبال تصویب قانونی برای حمایت از اینترنت اشیاء
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

دولت انگلیس در حال تصویب قانونی است که تعهدات امنیتی جدیدی را برای تولیدکنندگان دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT)، وزارت دیجیتال، رسانه و ورزش (DCMS) ایجاد می‌کند.

به گزارش گرداب، این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که میزان استفاده از دستگاه‌های IoT رو به افزایش است. طبق گزارش این دولت، در پایان سال ۲۰۲۰، تقریباً نیمی (۴۹%) از ساکنان انگلستان حداقل یک دستگاه هوشمند را از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹ خریداری کرده‌اند. در سال‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در رابطه با امنیت این دستگاه‌ها وجود داشته است که باید امنیت مصرف‌کنندگان و مشاغل به طور کامل تامین شود.


با توجه به تحقیقات اخیر انجام شده، مشخص شد که هرچند که یک سوم از مردم از تلفن‌های خود به مدت چهار سال استفاده می‌کنند، اما برخی از برند‌های دستگاه‌ها تنها به مدت دو سال به‌روزرسانی‌های امنیتی را ارائه می‌دهند. دولت نیز تصمیم گرفته است تا از این پس بر روی گوشی‌های هوشمند نظارت قانونی داشته باشد.

بر اساس این قانون، سازندگان دستگاه‌های هوشمند مانند تلفن، بلندگو و زنگ در، باید به مشتریان در مورد تضمین دریافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری محصول خود، اطلاع‌رسانی کنند. هم‌چنین تولیدکنندگان نمی‌توانند از گذرواژه‌هایی که به راحتی قابل حدس زدن هستند، در تنظیمات دستگاه استفاده کنند.

به علاوه، آن‌ها موظف هستند که شماره تماس عمومی داشته باشند تا مشتریان بتوانند به راحتی مشکلات خود را گزارش دهند. پیشنهاد برای تصویب این قانون در اوایل سال ۲۰۲۰ ارائه شد، که این قانون بر اساس یک قانون غیرضروریِ معرفی شده در سال ۲۰۱۸ است. دولت اعلام کرد که به زودی این موضوع را در پارلمان ارائه خواهد کرد.

وزیر زیرساخت دیجیتال، Matt Warman، گفت: «تلفن و دستگاه‌های هوشمند ما می‌توانند گنجینه‌هایی از اطلاعات برای سوءاستفاده‌ی هکر‌ها باشند. با این وجود، هنوز هم تعداد زیادی از افراد از نرم‌افزار‌های قدیمی که سیستم امنیتی ضعیفی دارند، استفاده می‌کنند. ما در حال ایجاد تغییراتی در قانون هستیم تا مشتریان، قبل از خرید بدانند که تا چه مدت می‌توانند محصولات را به‌روزرسانی کنند و آیا رمزعبور‌های پیش فرض برای این محصولات، غیرقابل حدس زدن هستند یا خیر. این اقدامات باعث می‌شود تا مجرمان اینترنتی نتوانند در به سرقت بردن اطلاعات موفق شوند و ما پس از پایان یافتن پاندمی، می‌توانیم قوی‌تر از قبل به کارمان ادامه دهیم.»


در ۲۰ آوریل، اتحادیه‌ی FIDO، از ایجاد استاندارد جدیدی خبر داد که می‌تواند به ایمنی دستگاه‌های IoT در حال استفاده، کمک بسیاری کند.