Gerdab.IR | گرداب

دادگاه شکایت یک تولید کننده بازی رایانه‌ای علیه اپل برگزار می‌شود

دادگاه شکایت یک تولید کننده بازی رایانه‌ای علیه اپل برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

دادگاه شکایت یک تولید کننده بازی‌های رایانه‌ای به نام اپیک گیمز از اپل برگزار می‌شود موضوع این قرارداد رفتار ناعادلانه و دریافت هزینه از توسعه دهندگان اپ در اپ استور است.

به گزارش گرداب، پس از ماه‌ها بحث و گمانه زنی دادگاه شکایت شرکت اپیک گیمز از اپل در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار می‌شود.

دادگاه مربوط به پرونده شکایت این تولید کننده بازی‌های رایانه‌ای از اپل امروز آغاز می‌شود و یکی از مهم‌ترین دعوی‌های قانونی در تاریخچه اپل به حساب می‌آید. همچنین قرار است در این دادگاه تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل نیز حاضر شود. این نخستین باری است که وی در یک دادگاه شهادت می‌دهد.

آینده اپ استور و هزینه‌هایی که این شرکت از توسعه کنندگان اپلیکیشن دریافت می‌کند به نتیجه این دادگاه بستگی دارد.

ماجرا از آگوست سال گذشته میلادی آغاز شد. در آن زمان بازی رایانه‌ای «فورت نایت» در اپ استور شیوه پرداخت در اپلیکیشن مخصوص خود را اجرا کرد تا به این ترتیب از پرداخت ۳۰ درصد مبلغ دریافتی به اپل خودداری کند. در پی این امر اپل اپیک گیمز را از اپ استور بیرون کرد. پس از آن این شرکت یک شکایت نامه ۶۵ صفحه‌ای علیه اپل ثبت کرد.

این درحالی است که اپیک گیمز از مدت‌ها قبل ادعا می‌کند هزینه‌های دریافتی از سوی اپل گزاف هستند. این شرکت معتقد است شیوه کنترل اپل بر اپ استور ضد رقابتی است و توسعه دهندگان اپ باید بتوانند بدون پرداخت مبلغ گزافی به اپل (و گوگل برای پلی استور) اپلیکیشن موبایل بسازند.

شرکت‌های اسپاتیفای، مچ و تایل نیز از جمله شرکت‌های دیگری هستند که هزینه‌های دریافتی اپل را ناعادلانه می‌دانند.

تخمین زده می‌شود اپل از طریق اپ بازی فورت نایت صد‌ها میلیون دلار درآمد داشته است.

منبع: جام نیوز