Gerdab.IR | گرداب

اعلام هشدار آتش‌سوزی با استفاده از فناوری اینترنت اشیا

اعلام هشدار آتش‌سوزی با استفاده از فناوری اینترنت اشیا
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۰

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه اعلام هشدار آتش‌سوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان با فناوری «اینترنت اشیا» به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گرداب، تفاهم‌نامه سه‌جانبه پروژه «تشخیص زودهنگام هشدار حوادث» در راستای اجرای پروژه سامانه پایش حفاظت از پارک ملی گلستان به وسیله دانش فضایی و استفاده از اینترنت اشیاء، میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استانداری گلستان و سازمان محیط‌زیست در سال ۹۷ امضا شد.

همچنین چندی پیش امیر ناظمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اظهار کرد: پروژه کاربردی کردن فناوری اینترنت اشیا در شناسایی آتش‌سوزی جنگل‌های استان گلستان در ابتدا در بخش‌های پژوهشی وزارت ارتباطات و بعد از آن به صورت پایلوت و در همکاری با شرکت‌های خصوصی انجام شده و امیدواریم طی ماه‌های آینده با افتتاح رسمی از این پروژه، آن را برای بهره‌برداری به سازمان محیط زیست واگذار کنیم.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام کرد: با سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات، سامانه اعلام هشدار آتش‌سوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان در برابر آتش‌سوزی با فناوری «اینترنت اشیا» و به همت شرکت‌های استارت‌آپ ایرانی به بهره‌برداری رسید.