Gerdab.IR | گرداب

دسترسی نسخه‌های قدیمی اندروید به اپلیکیشن‌های گوگل مسدود می‌شود

دسترسی نسخه‌های قدیمی اندروید به اپلیکیشن‌های گوگل مسدود می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

گوگل دیگر اجازه نخواهد داد دستگاه‌هایی که با اندروید ۲.۳.۷ (جینجربرد) کار می‌کنند، به اپلیکیشن‌های این شرکت وارد شوند.

به گزارش گرداب، کاربران ردیت و وب سایت ۹۱موبایلز خبر داده اند گوگل از ۲۷ سپتامبر (پنجم مهر) اجازه نخواهد داد دستگاه‌هایی که با نسخه ۲.۳.۷ یا نسخه پایینتر اندروید کار می‌کنند، وارد اپلیکیشن‌های این شرکت شوند. کاربران این دستگاه‌ها می‌توانند وارد وب شوند، اما اگر می‌خواهند از مواجهه با مشکل برای چک حساب جی میل خود یا استفاده از نقشه گوگل اجتناب کنند، باید حداقل به اندروید ۳.۰ که تنها برای تبلت است (و در واقع اندروید ۴.۰) ارتقا پیدا کنند.

گوگل در ایمیلی به مشتریان اعلام کرد این اقدام برای حمایت از حریم خصوصی حساب، ضروری است.

بر اساس گزارش انگجت، این اقدام گوگل روی استفاده روزمره بسیاری از افراد از گوشی‌های قدیمی تاثیری نخواهد گذاشت. جینجربرد و نسخه‌های قدیمیتر اندروید در حال حاضر سهم ناچیزی دارند که آن‌ها را در رده "موارد دیگر" قرار داده است و دستگاه‌هایی که با این نسخه‌ها کار می‌کنند، به حدی قدیمی هستند که نمی‌توانند بسیاری از قابلیت‌های پیشرفته را اجرا کنند.

با این حال این حرکت گوگل در قطع دسترسی به قابلیت‌های ابتدایی برای گوشی‌های قدیمی اندرویدی، اقدام کم سابقه‌ای به نظر می‌رسد. به نظر می‌رسد گوگل با این اقدام یک حدودی را تعیین می‌کند و کاربران به دستگاهی نیاز دارند که در یک دهه گذشته آپدیت شده باشد تا حداقل پشتیبانی ساده را دریافت کند.