Gerdab.IR | گرداب

اقدام بی‌سابقه یوتیوب؛ تعلیق «اسکای نیوز» به علت دروغ پراکنی در مورد واکسن کرونا

اقدام بی‌سابقه یوتیوب؛ تعلیق «اسکای نیوز» به علت دروغ پراکنی در مورد واکسن کرونا
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

یوتیوب در اقدامی بی سابقه حساب کاربری شبکه اسکای نیوز را در این شبکه اجتماعی به علت انتشار اخبار و اطلاعات دروغ در مورد ویروس کرونا تعلیق کرد.

به گزارش گرداب، به دنبال انتقادات گسترده از یوتیوب به علت بی توجهی به وجود انبوهی از ویدئو‌های گمراه کننده در مورد ویروس کرونا، این سایتِ زیرمجموعه گوگل موضوع را جدی‌تر کرده وبرخی محتوا‌های گمراه کننده را حذف کرده است.

با این حال سابقه نداشته که یوتیوب در این روند با حساب‌های کاربری مشهور و شناخته شده برخورد کند. حال برای اولین بار حساب کاربری شبکه اسکای نیوز استرالیا در یوتیوب برای یک هفته تعلیق شده و این شبکه طی هفت روز آینده حق آپلود هیچ ویدئویی را در یوتیوب ندارد.

بررسی‌های یوتیوب نشان می‌دهد در چندین ویدئوی اسکای نیوز، اطلاعات غلطی در مورد ویروس کرونا به مخاطبان ارائه شده است. در این ویدئو‌ها وجود سویه‌های جدید ویروس کرونا تکذیب شده یا ادعا شده که استفاده از هیدروکسی کلروکین و ایورمکتین درمان‌های موثری برای مقابله با کرونا هستند.

یوتیوب مدعی است تولید و انتشار چنین ویدئو‌هایی می‌تواند آسیب‌های را در جهان واقعی به همراه داشته باشد و تکرار رویداد‌هایی از این دست منجر به بسته شدن کامل حساب شبکه اسکای در یوتیوب می‌شود. اسکای نیوز در مقابل اعلام کرده که در هیچ یک از ویدئو‌های خود وجود ویروس کرونا را انکار نکرده و یوتیوب با این اقدام خود تفکر آزادانه را تهدید می‌کند.