Gerdab.IR | گرداب

ممنوعیت معاملات دیجیتالی در هند

ممنوعیت معاملات دیجیتالی در هند
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۰

دولت هند معاملات ارز‌های دیجیتال را به دلیل امکان ارتقای فناوری این ارز‌ها به طور موقت ممنوع کرد.

به گزارش گرداب، گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت هند معاملات ارز‌های دیجیتال را ممنوع کرد این ممنوعیت باعث می‌شود تا امکان ارتقای فناوری رمز ارز‌ها در هند ابتدا فراهم شده و سپس در دست کاربران قرار گیرد. به همین علت پس از اعلام این تصمیم ارز‌های دیجیتال در صرافی‌های هند کاهش یافت.

گفته می‌شود ممنوعیت ارز‌های دیجیتال رسمی بوده و هدف آن ایجاد یک چارچوب تسهیل کننده توسط بانک مرکزی هند است. به نظر می‌رسد که طرح ممنوعیت همه ارز‌های دیجیتال خصوصی در اوایل سال آینده انجام شود. براساس گزارش‌ها سهام بیت کوین در سایت صرافی هندی WazirX بیش از ۱۳ درصد و Shiba Inu و Dogecoin بیش از ۱۵ درصد سقوط کردند.

بر اساس گزارش تصویری نشریه خبری محلی India Today، تا زمانی که کاربران از صرافی‌هایی که شرایط خاصی را برآورده می‌کنند، خرید کنند، احتمالاً معاملات ارز‌های دیجیتال بر اساس صورتحساب پیشنهادی ادامه خواهد یافت.

البته این لایحه ممکن است بر محدود کردن افرادی که مجاز به ایجاد ارز‌های دیجیتال با هدف محافظت از سرمایه گذاران هستند نیز تمرکز کند.

در مارس ۲۰۲۰، دادگاه عالی هند ممنوعیت تجارت ارز دیجیتال را که توسط بانک ملی هند (RBI) برای دو سال اعمال شده بود، لغو کرد؛ و هفته گذشته، Shaktikanta Das، مدیریت RBI گفت که این بانک نگرانی‌های جدی از نقطه نظر ثبات کلان اقتصادی و مالی دارد و فناوری بلاک‌چین می‌تواند بدون ارز‌های دیجیتال رشد کند.