Gerdab.IR | گرداب

شبکه‌های3G تعطیل می‌شوند / امنیت اطلاعات این افراد با اینترنت 5G در خطر است!

شبکه‌های3G تعطیل می‌شوند / امنیت اطلاعات این افراد با اینترنت 5G در خطر است!
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۴۰۰

به گفته محققان سطح حملات سایبری با اینترنت ۵ G گسترش یافته است.

به گزارش گرداب، سال آینده، AT&T، Verizon و T-Mobile همگی قصد دارند شبکه‌های ۳ G خود را تعطیل کنند. گفتنی است که اینترنت ۵ G فقط برای سریع‌تر کردن بارگیری فیلم و تماس‌های ویدیویی نیست، بلکه این پتانسیل را دارد که خودرو‌های خودران را نیز فعال کند. دان پترو، محقق ارشد Bishop Fox، گفت: معرفی ۵ G به اکوسیستم اینترنت به طور چشمگیری سطح کلی برای حمله را افزایش می‌دهد.

مهاجمان سایبری نیز از فرصت‌ها استفاده می‌کنند و سطح حمله گسترش یافته توسط ۵ G فرصت‌های نامحدودی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. به عنوان مثال، کارمندانی که از خانه کار می‌کنند، نسبت به زمانی که در دفاتر، پشت فایروال‌های شرکتی باشند، در برابر حملات آسیب پذیرتر هستند.

طبق گزارشی که در اوایل این ماه توسط PhishLabs منتشر شد، حجم فیشینگ تقریباً ۳۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و بیش از ۸ درصد از ایمیل‌های شرکتی به‌عنوان بالقوه مخرب گزارش شده است. سازمان‌ها همچنین افزایش ۸۲ درصدی حملات رسانه‌های اجتماعی از ابتدای سال را گزارش کرده‌اند.

شبکه‌های ۳ G تعطیل می‌شوند / امنیت اطلاعات این افراد با اینترنت ۵ G در خطر است!

بر اساس نظرسنجی Forrester که در اوایل پاییز منتشر شد، در طول ۱۲ ماه گذشته، ۹۲ ٪ از مدیران گفتند که شرکت‌های آن‌ها یک حمله سایبری را تجربه کرده اند و ۶۷ ٪ گفتند که این حملات کارکنان از راه دور را هدف قرار می‌دهد.

در واقع، ۸۰ درصد از رهبران امنیت و تجارت گفتند که فعال کردن نیروی کار از راه دور خطرات امنیتی آن‌ها را افزایش می‌دهد. در همین حال، با ادامه توزیع بیشتر برنامه ها، مهاجمان نیز به دنبال API‌های شرکتی هستند که معمولاً از اتوماسیون استفاده می‌کنند.

بر اساس یک نظرسنجی جهانی از بیش از ۲۸۰۰۰ توسعه دهنده که ماه گذشته توسط فروشنده پلتفرم API Postman منتشر شد، تعداد درخواست‌های API در طول سال گذشته ۵۶ درصد افزایش یافته است و ۵۶ درصد از سازمان‌ها گفته اند که قصد دارند سرمایه گذاری خود را در API در آینده افزایش دهند.