Gerdab.IR | گرداب

شکایت از مدیر صرافی رمزارز آمریکایی به اتهام کلاهبرداری

شکایت از مدیر صرافی رمزارز آمریکایی به اتهام کلاهبرداری
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۰

یک شرکت ارائه دهنده خدمات بلاک‌چین در دادگاهی در کالیفرنیا از مدیر عامل صرافی رمزارز کوین‌بیس Coinbase به اتهام سرقت کار این شرکت برای یکی از پروژه هایش شکایت کرد.

به گزارش گرداب، شرکت ارائه دهنده خدمات بلاک‌چین موس‌بلت لبز MouseBelt Labs در دادگاهی در کالیفرنیا شکایتی را تنظیم کرده است که بر اساس آن برایان آرمسترانگ، مدیر عامل صرافی رمزارز کوین‌بیس Coinbase به سرقت کار این شرکت برای یکی از پروژه هایش متهم شده است.

طبق این شکایت، در ژوئن ۲۰۱۹، آرمسترانگ از نولجر Knowledgr، پلتفرمی که برای توزیع مقالات علمی استفاده می‌شود و در آن توکن‌هایی به عنوان مشوق ارائه می‌شود، حمایت مالی کرده است. وی همچنین وعده داد که فرصتی برای قرار دادن این توکن‌ها در لیست کوین بیس فراهم کند.

بر اساس شکایت مطرح شده، همه این اقدامات انجام شد تا وی بتواند از اطلاعات محرمانه برای ریسرچ هاب ResearchHub، پلتفرم مشابهی که روی آن کار می‌کرد، استفاده کند و نولجر را به عنوان یک رقیب حذف کند.

شکایت از مدیر صرافی رمزارز آمریکایی به اتهام کلاهبرداری

شرکت موس بلت که پپش از کوین بیس در نولجر سرمایه‌گذاری کرده بود، همچنین ادعا کرد که آرمسترانگ با پاتریک جویس، بنیان‌گذار این پلتفرم تماس گرفت و پیشنهاد کرد که شخصاً ۵۰ هزار دلار برای ۱ درصد از سهام این پلتفرم سرمایه‌گذاری کند تا کوین‌بیس سرمایه‌گذاری بزرگ‌تری را مشروط به بررسی دقیق انجام دهد. این مبلغ در اواسط ژوئیه به نولجر پرداخت شد.

شاکیان این پرونده همچنین می‌گویند که آرمسترانگ قصد داشت کار شرکت موس بلت را برای خود بدزدد، تا نه تنها یک رقیب بالقوه را حذف کند، بلکه برای ریسرچ هاب از مزایای منابع مالی، خدمات طراحی و فنی موس بلت که در نولجر انجام داده است، بهره ببرد که این کار در نهایت به ریسرچ هاب اجازه می‌داد زودتر و با هزینه کمتری راه اندازی شود.

این شرکت آرمسترانگ و کوین‌بیس و دیگر شرکت‌های مرتبط را به اتهامات مختلفی از جمله ارتکاب کلاهبرداری و دخالت در قرارداد متهم کرده است