Gerdab.IR | گرداب

تحقیق و تفحص از واحد واقعیت مجازی متا

تحقیق و تفحص از واحد واقعیت مجازی متا
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰

واحد واقعیت مجازی متا (فیسبوک سابق) در مظن اتهام نقض قوانین کمیسیون تجارت فدرال آمریکا قرار گرفته است.

به گزارش گرداب به نقل از بلومبرگ، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا و حداقل سه ایالت این کشور در حال تحقیق و تفحص از متا (فیسبوک سابق) پیرامون تخلف در بخش واقعیت مجازی هستند.

در گزارش بلومبرگ آمده است که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا و دادستان‌های کل سه ایالت نیویورک، تنسی و کارولینای شمالی از سال پیش شروع به صحبت با توسعه‌دهندگان نرم‌افزار VR کرده‌اند و با افرادی که دغدغه‌هایی پیرامون فعالیت‌های تجاری متا داشته‌اند، گفتگو داشته‌اند. این یکی از تفحص‌های متعدد درباره تسلط متا بر بازار در حال رشد واقعیت مجازی است.

گزارش بلومبرگ به مشاجرات معروف میان متا و بخش واقعیت مجازی آن (شرکت اکلوس سابق) دارد. قانون‌گذاران مکررا از توسعه‌دهندگان ثالث پرسیده‌اند که آیا اپ‌استور اکلوس میان نرم‌افزار‌های مخصوص خود و نرم‌افزار‌های اشخاص مستقل تبعیض قائل می‌شود یا خیر.

آن‌ها همچنین درباره راهبرد متا برای فروش هدست واقعیت مجازی خود با نام متا کوئست (Meta Quest) را زیر سوال برده‌اند. این هدست با قیمت نسبتاً پایین ۲۹۹ دلار عرضه می‌شود که بسیار پایین‌تر از قیمت‌های سایر هدست‌های VR است. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا حاضر به واکنش به گزارش بلومبرگ نشده است.

گزارش شده است که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پیش از این نیز تحقیق و تفحصی پیرامون خریداری شرکت ویتین توسط متا آغاز کرده بوده است.

این شرکت برنامه‌ای واقعیت مجازی در حوزه سلامتی با نام سوپرنچرال ارائه می‌کند. وزارت دادگستری آمریکا نیز گزارش شده است که ادعا‌هایی مشابه در این حوزه را بررسی کرده است. در پایان سال ۲۰۲۰ قانون‌گذاران آلمان نیز به طور علنی اعلام کردند که در این زمینه تحقیقات می‌کنند.