Gerdab.IR | گرداب

طرح قانونی کردن بیت کوین در یکی از ایالت‌های آمریکا

طرح قانونی کردن بیت کوین در یکی از ایالت‌های آمریکا
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

یکی از سناتور‌های آمریکا با ارائه طرحی به دنبال قانونی کردن استفاده از بیت کوین در ایالت آریزونای این کشور علیرغم مغایرت آن با قانون اساسی آمریکا است.

به‌گزارش گرداب، وندی راجرز، سناتور آمریکایی لایحه‌ای برای قانونی اعلام کردن بیت کوین در آریزونا در این هفته ارائه داده‌است. این سناتور به‌دنبال قرار دادن بیت کوین در لیست ارز‌های قانونی در این ایالت است. به‌این‌ترتیب می‌توان از این ارز دیجیتال برای پرداخت صورت‌حساب خدمات عمومی، مالیات، بدهی‌ها و بسیاری مقاصد دیگر استفاده کرد.

البته قانون اساسی آمریکا به ایالت‌ها اجازه نمی‌دهد ارز‌های قانونی مخصوص به خود داشته باشند؛ بنابراین تردید‌ها درمورد عملی شدن این لایحه افزایش یافته‌است. این لایحه ابتدا باید مورد تصویب سنا و مجلس ایالت آریزونا قرار بگیرد و بعد با تأیید داگ دوسی، فرماندار این ایالت قانونی شود. اگر این اتفاق بیفتد، می‌تواند الگویی باشد برای ایالت‌های طرف‌دار ارز‌های مجازی در آمریکا.

بسیاری از ایالت‌های آمریکا روزبه‌روز تمایل بیشتری نسبت‌به بیت کوین و ارز‌های مجازی پیدا می‌کنند فرماندار فلوریدا در ماه گذشته طرحی ارائه داد که طبق آن کسب‌وکار‌های این ایالت می‌توانند مالیات خود را با از مجازی پرداخت کنند.

قانون‌گذاران ایالت ویومینگ هم در فکر استفاده از بلاکچین برای تقویت شفافیت هزینه‌کرد منابع مالی عمومی هستند. ایالت اوهایو در ۲۰۱۸ اولین ایالت آمریکا بود که اجازه پرداخت مالیات با سرمایه‌های دیجیتال را اعلام کرد، ولی بعد مجبور شد این طرح را به خاطر غیراستاندارد بودن آن کنار بگذارد.

منبع: ایلنا