Gerdab.IR | گرداب

دادستان کل کالیفرنیا: شرکت گوگل نباید امکان رقابت را از بین ببرد

دادستان کل کالیفرنیا: شرکت گوگل نباید امکان رقابت را از بین ببرد
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۴۰۰

راب بونتا، دادستان کل کالیفرنیا، خطاب به گوگل گفت که اگر این شرکت قوانین را نقض کنند، علیه آن‌ها اقدام جدی خواهد کرد.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، موارد ضد انحصاری توسط نهاد‌های نظارتی در هر نقطه از جهان بسیار جدی گرفته می‌شود، زیرا رقابت از بین می‌رود و می‌تواند منجر به شیوه‌های ناعادلانه تجاری، نابودی شرکت‌های رقیب و عدم نوآوری شود و در صورت عدم وجود رقابت واقعی در بازار، می‌تواند به مصرف کنندگان آسیب برساند.

راب بونتا، دادستان کل کالیفرنیا، خطاب به شرکت‌های بزرگ فناوری گفت که اگر این شرکت‌ها قوانین را نقض کنند، اقدام جدی خواهد کرد. راب بونتا در ماه آوریل ۲۰۲۱ به این سمت منصوب شد و به تحقیق و بررسی شکایات در حوزه فناوری پرداخت. یکی از تحقیقاتی که او انجام داده، در رابطه با اینستاگرام و تأثیر آن بر سلامت روان جوانان و نوجوانان است.

کالیفرنیا هم‌چنین شکایتی چند ایالتی علیه شرکت آلفابت گوگل به دلیل نگرانی‌های ضدرقابتی در پلی استور و هم‌چنین درخواست تجدیدنظر در اعتراض به رد دادخواست‌های دادگاه درباره قدرت و نفوذ شرکت متا دارد.

بونتا که قبلا قانون‌گذار ایالتی بوده است، به دنبال برخورد‌های قانونی بیش‌تری در آینده است. او درباره تحقیقات در حال انجام بر روی تأثیرات اینستاگرام بر کاربران جوان و نوجوان گفت بسته به این که تحقیقات چطور پیش رود، ممکن است در نهایت به پیگرد قانونی منجر شود. به گفته بونتا، این تحقیقات در مراحل اولیه هستند و انتظار همکاری کامل از شرکت متا را دارد.

دادستان کل کالیفرنیا: شرکت گوگل نباید امکان رقابت در صنعت را از بین ببرد

بونتا با اشاره به دادخواست چند ایالتی علیه مدل کسب و کار گوگل پلی استور گفت که شهروندان کالیفرنیا خواهان داشتن حق انتخاب برای مصرف‌کننده هستند. او هم‌چنین قصد مشارکت در پرونده مبارزه ضدانحصاری بین شرکت اپل و اپیک گیمز را دارد.

بونتا گفت: «تسلط یک نهاد باعث از بین رفتن حق انتخاب، کاهش یا از بین رفتن کیفیت، کاهش امنیت حریم خصوصی و نوآوری کم‌تر می‌شود، زیرا کسی با آن‌ها رقابت نمی‌کند». بونتا در ادامه افزود که در همه شکایات علیه شرکت‌های بزرگ فناوری مشارکت نخواهد کرد؛ از جمله شکایت سایر ایالت‌ها از عملکرد ردیابی مکان گوگل که به ادعای آن‌ها باعث نقض حریم خصوصی کاربران می‌شود.

دادستان بونتا در پاسخ به این سؤال که آیا اقدامات دفتر او باعث تعطیلی بعضی از کسب و کار‌ها در آن ایالت خواهد شد گفت که شرکت‌های موفق باید منصفانه و عادلانه فعالیت کنند، در ایالت بمانند و از قانون پیروی کنند.

او که عضو حزب دموکرات است، در اواخر سال ۲۰۲۲ قصد شرکت در انتخابات را دارد. او در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که میزان افزایش سرقت و دزدی نگران‌کننده است و در حال حاضر با همکاری فرماندار به دنبال اجرای طرحی برای افزایش ایمنی و رسیدگی به جرائم است.


منبع:
TechXplore