Gerdab.IR | گرداب

کاهش کمیسیون اپ استور در هلند

کاهش کمیسیون اپ استور در هلند
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

اپل تصمیم دارد در هلند از توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های دوستیابی به ازای هر خرید در اپ،۲۷ درصد کمیسیون دریافت کند.

به گزارش گرداب و به نقل از ورج، این تغییر در واکنش به درخواست مرجع مصرف کنندگان و بازار‌های هلند (ACM) انجام شده است. این رگولاتور رقابت از اپل خواسته بود به توسعه دهندگان اپ‌های دوست یابی اجازه دهد از روش‌های جایگزین سیستم پرداخت اپ در این کشور استفاده کنند.

کمیسیون ۲۷ درصدی نشان دهنده کاهش ۳ درصدی نسبت به ۳۰ درصدی است که اپل به طور معمول از توسعه دهندگان اپلیکیشن دریافت می‌کند.

طبق بیانیه اپل، توسعه دهندگان اپ‌های دوستیابی در هلند اکنون می‌توانند از سیستم‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند سیستم پرداخت طرف ثالث که در اپ ظاهر می‌شود یا لینکی به یک وب سایت خارجی برای پرداخت را برای کاربران شأن فراهم کنند.

هفته گذشته مرجع مصرف کنندگان و بازار‌های هلند به علت پیروی نکردن اپل از دستوراتش جریمه‌ای ۵ میلیون یورویی برای شرکت تعیین کرده بود.

پیش از اپل نیز گوگل پیشنهاد کرده بود تا کمیسیون دریافتی از توسعه دهندگان در کره جنوبی که از روش‌های پرداخت جایگزین استفاده می‌کنند را ۴ درصد کاهش دهد.

پیشنهاد اپل نیز در واکنش به قانونی بود که سال گذشته در این کشور تصویب شد. قانون جدید کره جنوبی که از ۱۵ مارس ۲۰۲۲ میلادی اجرایی می‌شود، فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل و گوگل ملزم به رعایت آن خواهند بودند