Gerdab.IR | گرداب

هلند ۵ میلیون یورو اپل را جریمه کرد

هلند ۵ میلیون یورو اپل را جریمه کرد
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

ناظر آنتی تراست هلند اپل را برای سومین بار به دلیل عدم اجازه به توسعه دهندگان نرم افزار‌های دوست یابی در این کشور جریمه کرد.

به گزارش گرداب، مرجع مصرف کنندگان و بازار‌های هلند (ACM) جریمه‌ای هفتگی معادل ۵ میلیون یورو را برای اپل تعیین کرده، زیرا این شرکت در مهلت تعیین شده (۱۵ ژانویه) از دستورات پیروی نکرده است.

اپل تاکنون ۲ بار اطلاعاتی درباره انجام تغییرات جهت پیروی از دستور ناظر آنتی تراست هلند در وبلاگ خود منتشر کرده است. اما ACM روز دوشنبه اعلام کرد هیچ اطلاعاتی از شرکت آمریکایی دریافت نکرده تا پیروی اپل از دستوراتش را ارزیابی کند.

مرجع مصرف کنندگان و بازار‌های هلند در بیانیه خود از رفتار و اقدامات اپل اظهار ناامیدی کرد و افزود: دادگاه‌های هلند رای شان را تایید کرده اند. طی رای دادگاه‌های هلند رفتار اپل برخلاف قانون رقابت است.

هم اکنون اپل به دلیل کمیسیونی که از فرایند پرداخت در اپلیکیشن دریافت می‌کند، در بسیاری از کشور‌ها با فشار روبرو شده است. در این میان سنای آمریکا نیز لایحه‌ای را تایید کرده که اجازه نمی‌دهد فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل و گوگل توسعه دهندگان از سیستم‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند.

اپل در ۱۵ ژانویه اعلام کرد از دستور رگولاتور هلندی پیروی کرده است، اما ACM در واکنش به این خبر اعلام کرد هنوز تغییراتی نداشته است. در سوم فوریه اپل بیانیه‌ای دیگر در وبلاگ خود منتشر و نشان داد توسعه دهندگان نرم افزار چگونه می‌توانند روش‌های پرداخت جایگزین خود را اجرا کنند.