Gerdab.IR | گرداب

شرکت‌های چینی تنسنت و علی بابا در فهرست «بازار‌های بدنام» آمریکا

شرکت‌های چینی تنسنت و علی بابا در فهرست «بازار‌های بدنام» آمریکا
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سایت‌های تجارت الکترونیکی که توسط شرکت‌های چینی تنسنت و علی بابا مدیریت می‌شوند، در فهرست «بازار‌های بدنام» دفتر نماینده تجاری آمریکا قرار گرفته اند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، این فهرست شامل ۴۲ بازار آنلاین و ۳۵ بازار فیزیکی است که ادعا می‌شود به جعل برند‌ها یا نقض قوانین کپی رایت کمک می‌کنند.

دفتر نماینده تجاری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: برای نخستین بار AliExpress و اکوسیستم وی چت، دو بازار آنلاین برجسته چینی به عنوان بازار‌هایی شناسایی شدند که به جعل علامت‌های تجاری کمک می‌کنند. نام این دو شرکت در فهرست بازار‌های بدنام است.

بازار‌های چینی آنلاین بایدو وانگپن، DHGate، Pinduodud و تائو بائو نیز در این فهرست قرار دارند. علاوه برآن‌ها ۹ بازار فیزیکی در چین به دلیل تولید، توزیع و فروش کالا‌های جعلی در این فهرست قرار گرفته اند.

شرکت‌های چینی تنسنت و علی بابا در فهرست «بازار‌های بدنام» آمریکا

علی بابا اعلام کرد به همکاری با آژانس‌های دولتی برای برطرف کردن نگرانی‌های حفاظت از مالکیت معنوی در پلتفرم اش ادامه می‌دهد. تنسنت نیز بیانیه‌ای مشابه صادر کرد. این شرکت در بیانیه خود به شدت با تصمیم مذکور مخالفت و اعلام کرد برای برطرف کردن این چالش همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد.

قرار گرفتن در این فهرست به نام شرکت‌ها آسیب می‌زند، اما هیچ جریمه مستقیمی دربر ندارد.